Izrael p.Mossakowski (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 3270 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Tel Aviv / Izrael
Gdzie: Izrael/Tel Aviv
Transport: autokar,samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,kolacje

Opis


OPIS

IZRAEL ? JORDANIA

Cezarea Nadmorska ? Haifa ? Akko ? Tyberiada ? Kafarnaum ? Nazaret ? Dżerasz ? Madaba ? Petra ? Eilat ? Morze Martwe ? Jerozolima ? Betlejem.


DZIEŃ 1 ? 25.04.14 (piątek)
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni Wylot do Tel Awiwu o godz. 08:55 (LY 564).
Przylot do Tel Awiwu na lotnisko Ben Guriona gdzie spotkamy się z przewodnikiem izraelskim o godz. 13:40. Przemierzamy nadmorską równinę do Cezarei Nadmorskiej stolicy Judei w czasach rzymskich z pozostałościami pałacu króla Heroda Wielkiego i znanego z Nowego Testamentu Poncjusza Piłata, oraz doskonale zachowanym teatrem rzymskim. Zobaczymy otoczone murami miasto krzyżowców i malownicze akwedukty. Nocleg w okolicy Haify.

DZIEŃ 2 ? 26.04.14 (sobota)
Po śniadaniu przejazd do Haify, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę miasta i zatoki z przepięknych ogrodów Bahaiów na stokach pasma Karmelu. Odwiedzimy sanktuarium Stella Maris w obronnym kościele karmelitów. Stąd udamy się do Akki, miasta krzyżowców, gdzie obejrzymy port i pospacerujemy po starym mieście. Po dniu pełnym wrażeń przejazd do hotelu w Tyberiadzie/okolicy na kolację i nocleg.

DZIEŃ 3 ? 27.04.14 (niedziela)
Po krótkim zwiedzaniu Tyberiady wyruszymy łodzią na rejs po jeziorze Galilejskim na jego północny brzeg gdzie zwiedzamy Kafarnaum - miasto Jezusa. W pobliżu jest Tabha gdzie odwiedzimy kościół postawiony na miejscu cudu rozmnożenia chleba i ryb z piękną bizantyjską mozaiką ?z IV wieku oraz niewielki kościół prymatu Piotra stojący na brzegu jeziora. Stąd udamy się na Górę Błogosławieństw, skąd podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Galilei oraz Jeziora Galilejskiego. Dalej udamy się do Kany Galilejskiej gdzie Jezus dokonał swego pierwszego cudu zamieniając wodę w wino. Kontynuujemy naszą podróż do Nazaretu, gdzie nawiedzimy bazylikę Zwiastowania NMP oraz kościół św. Józefa stojący w miejscu, gdzie według tradycji mieszkała Święta Rodzina. W drodze powrotnej wjedziemy na Górę Tabor gdzie odwiedzimy kościół Przemienienia Pańskiego i podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Galilei. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.


DZIEŃ 4 ? 28.04.14 (poniedziałek)
Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do przejścia granicznego na moście szejka Husseina gdzie rozpocznie się jordańska część naszej podróży. Dotrzemy do doskonale zachowanych ruin antycznego miasta Dżerasz (starożytna Gerasa, jedno z miast Dekapolu), gdzie zwiedzać będziemy unikalne owalne forum, przespacerujemy się wzdłuż kolumnady Cardo Maximus do nimfeum, odwiedzimy świątynię patronki miasta - Artemizy oraz doskonale zachowany teatr. Odwiedzimy także Madabę nazywaną miastem mozaik ze wspaniałą mozaiką bizantyjską przedstawiającą Ziemię Świętą ?w VI wieku n.e. Stąd udamy się na pobliską Górę Nebo, skąd Mojżesz oglądał Ziemię Obiecaną, do której nie dane mu było wejść. My także podziwiać będziemy wspaniały widok na dolinę Jordanu, Morze Martwe i Góry Judei. Przejazd do Petry na późną kolację i nocleg.


DZIEŃ 5 ? 29.04.14 (wtorek)
Po śniadaniu wizyta w Petrze (dla chętnych fakultatywnie przejażdżka konna lub bryczką). Przejście (lub przejazd) przez stromościenny kanion Siq, prowadzący do niesamowitej urody, tajemniczego i w miarę dobrze zachowanego Różowego Miasta, którego widok przyprawia o mocniejsze bicie serca. W legendarnej Petrze zobaczymy wiele wspaniałych zabytków, jak np. tzw. skarbiec faraona Al Chaznę, rzymski teatr oraz królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu. Naprzemienne zwiedzanie i sesje fotograficzne tych wspaniałych budowli. Po zakończeniu uczty krajoznawczej, przejazd na pustynię Wadi Rum (możliwość opcjonalnej wycieczki dżipami po pustyni (ok. 25 USD). Stąd wyruszymy na granicę z Izraelem. Transfer do hotelu w Eilacie na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6 ? 30.04.14 (środa)
Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy. Po drodze przez półpustynię Arava zobaczymy biblijny rezerwat dzikiej natury, gdzie zgromadzono zwierzęta wymienione w Biblii. Przejazd nad Morze Martwe, największą depresji na Ziemi (400 m poniżej poziomu morza). Kąpiel w tym niezwykłym akwenie, podczas której leżąc w słonej wodzie będziemy mogli czytać gazetę. Podczas dalszej podróży zwiedzimy Kumran, wykopaliska osiedla Esseńczyków, gdzie znaleziono słynne zwoje znad Morza Martwego. Następnie przejedziemy do Jerozolimy na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7 ? 01.05.14 (czwartek)
Zaczniemy go od wizyty na Górze Oliwnej aby zobaczyć niesamowitą panoramę Świętego Miasta. Odwiedzimy kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), ogród Getsemani - starożytny gaj oliwny, Bazylikę Agonii i grotę Getsemani w miejscu gdzie więziono Jezusa oraz podziemny kościół Grobu Matki Bożej. Po zwiedzeniu tych świętych miejsc podejdziemy pod Ścianę Płaczu, a potem odwiedzimy dzielnicę żydowską w starej części Jerozolimy oraz Górę Syjon z kościołem Zaśnięcia NMP i Wieczernikiem gdzie niegdyś miała miejsce Ostatnia Wieczerza Chrystusa oraz zobaczymy Grobowiec Króla Dawida. Po południu Muzeum Izraela, gdzie obejrzymy zwoje znad Morza Martwego w Świątyni Księgi oraz model Jerozolimy z okresu Drugiej Świątyni. Obejrzymy Kneset, Menorę i Ogród Różany. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 8 ? 02.05.14 (piątek)
Zwiedzanie Yad Vashem. Czas wolny w Jerozolimie. Po południu przejazd na kolację i nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 9 ? 03.05.14 (sobota)
Po śniadaniu odwiedzimy Bazylikę Narodzenia Jezusa oraz Grotę Mleczną i Pole Pasterzy oraz Herodion ? obronny pałac króla Heroda. Krótki spacer po Betlejem i zakupy. Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 10 ? 04.05.14 (niedziela)
Po śniadaniu wyjazd z hotelu, zwiedzanie Jaffy, transfer na lotnisko i wylot bezpośrednio do Warszawy o godz. 18:40. Przylot na lotnisko w Warszawie o godz. 21:40.

PROPONOWANY TERMIN: 25.04 ? 04.05.2014

ILOŚĆ OSÓB: 10 ? 15 + polski pilot

CENA
3 270 PLN + 1 180 USD dla 10 osób + pilot
3 150 PLN + 1 040 USD dla 15 osób + pilot


I rata - 800 PLN
II rata - PLN + USD x kurs sprzedaży Pekao SA
(płatne na 35 dni przed imprezą minus I rata)

CENA ZAWIERA
? bilet lotniczy na trasie Warszawa - Tel Awiw - Warszawa
? zakwaterowanie w hotelach 3***/4****, pokoje 2-osobowe z łazienkami

Proponowane hotele:
1/ Royal Plaza lub Mineral Tiberias - Tyberiada
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=iw&u=http://royalplaza.co.il/&prev=/search%3Fq%3Droyal%2Bplaza%2Btiberias%2Bisrael%26biw%3D1024%26bih%3D726

2/ Hotel Ceaser lub Prima Music ? Eilat
http://www.prima-hotels-israel.com/eilat-hotels/prima-music-eilat-hotel

3/ Jerozolima-Jerusalem Gate
http://www.jerusalemgatehotel.com/?RefFrom=Google_IL_EN_BR&gclid=CNeKzfqrvLsCFUtP3godqiAAZQ

4/ Betlejem ? Mount David
http://www.mountdavidhotel.com/

? wyżywienie - 2 posiłki dziennie (śniadania i kolacje typu bufet)
? transfery z / na lotnisko
? transport autokarem z klimatyzacją
? polskojęzyczny pilot ? przewodnik
? ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE
? bilety wstępu - 120 USD
? wiza jordańska oraz opłaty graniczne - 75 USD
? napiwki - 60 USD
? dopłata do pokoju jednoosobowego - 430 USD
? napoje do kolacjiTagi: Izrael, Tel Aviv

Warunki uczestnictwa

Transport: autokar,samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,kolacje
Zakwaterowanie: hotel

TERMIN: 25.04 – 04.05.2014ILOŚĆ OSÓB: 10 – 15 + polski pilotCENA3 270 PLN + 1 180 USD dla 10 osób + pilot 3 150 PLN + 1 040 USD dla 15 osób + pilot I rata -800 PLNII rata - PLN + USD x kurs sprzedaży Pekao SA(płatne na 35 dni przed imprezą minus I rata)CENA ZAWIERA• bilet lotniczy na trasie Warszawa - Tel Awiw - Warszawa• zakwaterowanie w hotelach 3***/4****, pokoje 2-osobowe z łazienkamiProponowane hotele:1/ Royal Plaza lub Mineral Tiberias - Tyberiadahttp://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=iw&u=http://royalplaza.co.il/&prev=/search%3Fq%3Droyal%2Bplaza%2Btiberias%2Bisrael%26biw%3D1024%26bih%3D7262/ Hotel Ceaser lub Prima Music – Eilathttp://www.prima-hotels-israel.com/eilat-hotels/prima-music-eilat-hotel3/ Jerozolima-Jerusalem Gatehttp://www.jerusalemgatehotel.com/?RefFrom=Google_IL_EN_BR&gclid=CNeKzfqrvLsCFUtP3godqiAAZQ4/ Betlejem – Mount David http://www.mountdavidhotel.com/• wyżywienie - 2 posiłki dziennie (śniadania i kolacje typu bufet)• transfery z / na lotnisko• transport autokarem z klimatyzacją• polskojęzyczny pilot – przewodnik• ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)W CENIE NIE SĄ ZAWARTE• bilety wstępu - 120 USD• wiza jordańska oraz opłaty graniczne - 75 USD• napiwki - 60 USD• dopłata do pokoju jednoosobowego - 430 USD• napoje do kolacji


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia