Nepal Everest 13 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 6450 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Gdzie: Nepal/Katmandu / Kathmandu
Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje

Opis


OPIS

NEPAL ? Everest Base Camp treking

DZIEŃ 1: Zbiórka uczestników wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Katmandu przez dwa porty lotnicze.
DZIEŃ 2: Przylot do Katmandu i przejazd do hotelu. Atrakcje zapewnia pilot, zgodnie z życzeniami uczestników.
DZIEŃ 3: Uzupełnienie sprzętu turystycznego na Thamelu w Katmandu. Atrakcje zapewnia pilot, zgodnie z życzeniami uczestników.
DZIEŃ 4: Lot z Katmandu do Lukli na wysokość 2800 m n.p.m. Treking z Lukli do Phakding 2623 m. Trek nie jest długi i biegnie głównie w dół, ale na tym etapie wyprawy rozpoczynamy prawdziwą aklimatyzację. W Choplung (2660 m) docieramy do doliny rzeki Dudh Kosi, Mlecznej Rzeki, której wody są zasilane strumieniami spływającymi z południowych stoków Mount Everestu, ChoOyu i Lhotse. Na szlaku przed Ghat mijamy olbrzymie głazy z buddyjską mantrą om mani padme hum. Następnie przechodzimy przez most i mijamy zabudowania Ghat (2591 m). Podchodząc wzdłuż wschodniego brzegu rzeki, docieramy do wioski Phadking (2652 m).
DZIEŃ 5: Treking z Phakding do Namche Bazar 3440 m. Prowadzający do stolicy Szerpów etap dzieli się na dwie części. Pierwszy odcinek jest łatwy i przebiega bez większych trudności, drugi zaś prowadzi do Namche Bazar stromymi zakosami. Po wyjściu z Phadking, szlak pnie się w górę pośród sosen i rododendronów aż do zabudowań w Benkar (2790 m), następnie wiedzie zboczem stromego skalnego wąwozu, gdzie widzimy kilka dużych naturalnych uli. Po przekroczeniu górskiego potoku wspinamy się wąwozem do wąskiej a długiej wioski Mondzo (2835 m) o wybrukowanej jednej uliczce z kilkoma sklepikami oraz małą gompą Utche Chholing. Dalej schodzimy w dół do mostu i mijamy kolejne wioski, Jorsale i Thumbung, gdzie wkraczamy do Parku Narodowego Sagarmatha. Droga biegnie przez las dochodząc do zbiegu rzek Bhote Kosi i Dudh Kosi. Po przejściu przez most (2850 m) zaczyna się długie podejście ścieżką w kierunku Namche Bazar (3440 m). Na początku drogi ? jeśli dzień jest pogodny ? można zobaczyć Mount Everest, a w panoramie szczególnie wybijają się lodowe szczyty Thamserku i Kangtega.
DZIEŃ 6: Odpoczynek i aklimatyzacja w Namche Bazar 3440 m. Namche Bazar to wielkie skupisko sklepów z różnymi towarami. Charakterystyczne dla tej wioski jest jej amfiteatralne położenie, co sprawia że jest dobrze rozpoznawalna. Odpoczynek, kontemplacja, spacery.
DZIEŃ 7: Treking z Namche Bazar do Tengboche (Thyangboche) 3867 m. Po opuszczeniu Namche droga wiedzie do gompy Tengboche, spod której rozpościera się piękny widok na Mount Everest i Ama Dablam. Idąc najpierw pod górę, a następnie w dół aż do mostu nad Imja Khola, dochodzimy do zabudowań Phunki (3250 m) z charakterystycznymi młynkami modlitewnymi. Tu zaczyna się długie podejście ścieżką wijącą się licznymi zakosami przez lasy pełne rododendronów aż do wypłaszczenia terenu z klasztorem Tengboche (3867 m). Oglądamy klasztor, który gościł wszystkich schodzących z Mount Everestu wielkich zdobywców najwyższego szczytu Ziemi ? podziwiamy też panoramę Ama Dablam.
DZIEŃ 8: Treking z Tengboche do Dingboche 4252 m. Pozostawiwszy za sobą las, idziemy drogą w górę na wysokość 4000 m, mijając łąki z pasącymi się jakami. Obchodzimy rozlewisko źródełka, a następnie schodzimy lekko w dół do gompy Dingboche (3757 m) i dalej do zabudowań wioski Milingo (3820 m) aż do mostu na Imja Khola. Kierujemy się w lewo, by dotrzeć do najwyżej położonych zabudowań i zwiedzić gompę Pangboche (3985 m). Następnie wracamy na dolną trasę, która wznosi się do podnóża ściany skalnej, przechodzi nieopodal schronisk Shomare i Orsho, dociera do skrzyżowania, a następnie skręca w lewo, przekraczając szeroką przełęcz i dochodząc do płaskowyżu i schroniska w Pheriche (4280 m). Trasa biegnąca w prawo prowadzi do Dingboche (4350 m) i jest bardziej osłonięta.
DZIEŃ 9: Odpoczynek i aklimatyzacja w Dingboche 4530 m. Ta nepalska osada położona w regionie Khumbu, w dolinie Chukhung, jest często odwiedzana przez turystów i himalaistów zdobywających Mount Everest, Ama Dablam lub Imja Tse.
DZIEŃ 10: Treking z Dingboche do Lobuche 4930 m. Etap ten jest niezbyt długi, ale zawiera spore podejście. Wprowadza nas, już znakomitych trekersów, w świat lodowców i wysokich szczytów. Najpierw schodzimy w dół do Doughla (4593 m), aby trochę dalej, lewą stroną koniuszka jęzora lodowca Khumbu, znów podchodzić w górę. Po kilkuminutowym marszu szlak rozwidla się. Jego lewe odgałęzienie prowadzi do Pyramidy, włoskiego centrum naukowego, które należy bezwzględnie zwiedzić. Następnie docieramy do osady Lobuche, położonej na zachodnim zboczu doliny lodowca Khumbu.
DZIEŃ 11: Treking z Lobuche do Gorak Shep 5170 m. Gorak Shep usytuowane jest na zboczu, nieco powyżej miejsca gdzie łączą się trzy potężne jęzory lodowców: Khumbu, Changri Nup i Changri Shar. O ile Lobuche jest tylko ?przystankiem na trasie?, to Gorak Shep jest miejscem docelowym ? fantastyczne położenie osady przyciąga rzeszę turystów. Jakieś 400 m powyżej zabudowań znajduje się jedna z najsłynniejszych grani widokowych w Himalajach ? Czarne Skały, Kala Pattar. Rozpościera się stamtąd 360 stopniowa panorama obejmująca całą południową ścianę Mount Everestu ze szczytami Nuptse i Pomori na tle co najmniej pięciu potężnych lodowców.
DZIEŃ 12: Treking z Gorak Shep na Kala Pattar 5545 m i z powrotem. Wspinanie się na Kala Pattar zaczyna się w Gorak Shep, klasycznej już bazie pod Mount Everestem. Szlak prowadzi początkowo doliną oznakowaną kopczykami, ścieżką biegnącą to w górę, to w dół. Po przekroczeniu moren lodowców Changri Nup i Changri Shar dochodzimy do piaszczystej równiny Gorak Shep, na której znajduje się małe jeziorko polodowcowe, najczęściej zamarznięte lub wyschnięte. To tutaj Hilary i Tensing założyli w 1953 roku pierwszy obóz. Na horyzoncie rysuje się śnieżny szczyt Pumori. Dalej podchodzimy ścieżką, oznakowaną kopczykami, po południowych zboczach Kala Pattar, którego szczyt pokrywają flagi modlitewne. Na ostatnim odcinku szlak wznosi się łagodnie, aż do szerokiego wierzchołka góry. Kala Pattar to miejsce skąd roztacza się najlepszy widok na południowe stoki Mount Everestu!!!
DZIEŃ 13 -16: Treking z Gorak Shep z powrotem do Dingboche (5 godzin), do Thyangboche (5 godzin), do Namche Bazar (4-5 godzin) i do Lukli (5 godzin). Nocleg w Lukli.
DZIEŃ 17: Przelot z Lukli do Katmandu 1250 m. Dzień buforowy na wypadek złej pogody ? jeżeli nic nie przeszkodzi w locie - to po południu jesteśmy już w Katmandu. Czas wolny na zakupy, wizytę w pubie lub harce wieczorne. Nocleg w Katmandu.
DZIEŃ 18: Czas wolny lub fakultatywne zwiedzanie. Wylot z Katmandu do Delhi. Przerwa tranzytowa. Wylot z Delhi do Warszawy przez jedno z lotnisk europejskich.
DZIEN 19: Przylot do Warszawy około poludnia.


TERMINY:
04.06 - 22.06.2013
24.09 ? 12.10.2013
20.10 ? 07.11.2013

CENA: 6 450 PLN + 1 450 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 6 450 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
3 rata: 1 450 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- bilet lotniczy na trasie Warszawa ? Delhi ? Katmandu ? Lukla ? Katmandu ? Delhi ? Warszawa
- wizę nepalską
- transfery - mikrobus
- permit
- zakwaterowanie - w Katmandu - hotel 3* pokoje 2-osobowe z łazienkami;
- w czasie trekkingu - namioty lub guest house?y
- wyżywienie - w Katmandu - śniadania; w czasie trekkingu ? wyżywienie pełne - 3 razy dziennie (śniadanie, lunch, kolacja);
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA :
- biletów wstępu 60 USD
- opłat lotniskowych26 USD
- kosztu wizy indyjskiej 224 PLN
- zwyczajowych napiwków 90 USD


Warunki uczestnictwa

Transport: samolot,inny
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje
Zakwaterowanie: hotel,camping/pole namiotowe,inne,inne

CENA: 6 450 PLN + 1 450 USDCENA ZAWIERA: bilet lotniczy na trasie Warszawa – Delhi – Katmandu – Lukla – Katmandu – Delhi – Warszawa
opiekę pilota
wizę nepalską
transfery: mikrobus
permit
zakwaterowanie: w Katmandu - hotel 3* pokoje 2-osobowe z łazienkami, w czasie trekkingu - namioty lub guest house’y
wyżywienie: w Katmandu - śniadania, w czasie trekkingu wyżywienie pełne - 3 razy dziennie (śniadanie, lunch, kolacja)
ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR) CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu: 60 USD
opłat lotniskowych: 26 USD
kosztu wizy indyjskiej: 224 PLN (w II racie)
zwyczajowych napiwków: 90 USD


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia