Via Claudia Augusta - wyprawa rowerowa drogą z Donauworth do Adrii! (wyprawa rowerowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 2770 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Niemcy,Austria,Szwajcaria,Włochy Bawaria,Tyrol,Trentino Stara rzymska droga z Donauworth do Adrii wiedzie obok historycznych reliktów przeszłości, wiekowych miast i idyllicznych miejsc, w scenerii nienaruszonej przyrody. Część szlaku ma zapewne związek również z Polakami. Prowadzi bowiem uroczą doliną rzeki Lech .... Wyżywienie, zakwaterowanie, transport!

Opis

Augsburg – Fuessen – Bolzano – Garda – Trydent – Werona około 690 km

Stara rzymska droga z Donauworth do Adrii wiedzie obok historycznych reliktów przeszłości, wiekowych miast i idyllicznych miejsc, w scenerii nienaruszonej przyrody. Część szlaku ma zapewne związek również z Polakami. Prowadzi bowiem uroczą doliną rzeki Lech, przez Augsburg do Fuessen, na granicy austriackiej. Dla zmylenia faktów związanych z tragedią Wandy, która przecież rzuciła się w nurt rzeki, trasa ta stanowi fragment słynnej niemieckiej Drogi Romantycznej…Na szczęście nasze (rowerowe), kolejne wyprawy tym szlakiem zaczynają kształtować historię najnowszą- mniej dramatyczną, często właśnie romantyczną…Ale o tym już opowiemy na szlaku! A historia w czasie tej wyprawy ciągle będzie przewijać się. Augsburg – eleganckie, jedno z najstarszych miast niemieckich, z dominującą, prawdziwie renesansową architekturą, został założony przez pasierbów Augusta Cezara. Piękny, godny zwiedzania nie tylko na rowerze. A przecież cała Szwabia Bawarska, zwana obecnie Wirtenbergią ( posądzamy, że też dla zmylenia ) pagórkowata, rolnicza kraina jest wymarzonym miejscem rowerowych wędrówek. Droga romantyków kończy się w Fuessen, w dolinie zamków królewskich, z najsłynniejszym Neuschwanstein. O rzut pompką miniemy Garmisch, nie zauważając Partenkirchen.I zaczyna się droga miłośników przyrody, zapierających dech widoków trzytysięcznych szczytów, i miłośników wysiłku, bowiem przyglądać się będziemy górom z nieco bliższej perspektywy. Romantyków uspokajamy: na 318 km Via Claudii i urokliwej górskiej drogi tyrolska tablica pokaże tylko 1400 m nad poziom Morza Bałtyckiego… A później już z górki do Włoch, do fascynującego naturą, serca Dolomitów – Trentino. Z kolorytem mieszanki historii niemiecko-włoskiej. Przemkniemy obok granicy odrażająco bogatej Szwajcarii. Jeszcze Górna Adyga i Bolzano- przystanek na starych, handlowych szlakach i rozkoszujemy się katedrą Św.Wergiliusza i majestatycznym zamkiem Buonconsiglio na tle malowniczej, górskiej panoramy. Jednym słowem starorzymski Trydent. I tu zacytuję : „piękna włoskich jezior nie da się opisać, a jeśliby się dało, nikt by się tego nie podjął ”. Jezioro Garda. I wspaniały finisz doznań romantycznych: domy rodu Kapuletich i Montekich. Nie tak bardzo skomercjalizowane miasto Wenecji Euganejskiej – Werona z ogromnym bogactwem rzymskich zabytków i uliczek zabudowanych różowymi kamieniczkami. Prawdziwa uczta duchowa. I oczywiście coś na deser.

Wyprawy – imprezy globtroterskie dla osób z doświadczeniem rowerowym, po interesujących szlakach rowerowych nie zawsze oznakowanych, przebiegających drogami publicznymi na terenach intrygujących ale rzadko zamieszkałych, o słabej infrastrukturze noclegowej. Najczęściej w programie celem jest przejechanie trasy lub zdobycie określonego celu. Często wymagające zwiększonej odporności fizycznej lub psychicznej na trudności klimatyczne lub geograficzne danego regionu, do którego często nie ma też łatwych połączeń komunikacyjnych, dobrego zaopatrzenia. Wymagają starannego przygotowania sprzętu rowerowego, ubrania i ewentualnego sprzętu turystycznego. 

Trasa trudna długie przejazdy terenem górzystym, długie podjazdy, zróżnicowane nawierzchnie w tym przeprawy brodem, długie odcinki dzienne, zróżnicowanie pogodowe, konieczny wcześniejszy trening i sprawność fizyczna.

Rower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w cenie 210 zł 

Warunki uczestnictwa

Wyżywienie / zakwaterowanie / transport:

całodzienne, nieograniczone wyżywienie z gotowych półproduktów i miejscowych artykułów przygotowywanych przez uczestników wspólnie z kadrą, noclegi spędzamy na campingach o pełnym wyposażeniu (m.in. słynny kemping w Tyrolu z prysznicem dla psów…), a podróżujemy z Warszawy do miejsca startu wyprawy autobusem lub mikrobusem z przyczepą, który towarzyszy nam w czasie pobytu zagranicą. 

Cena obejmuje:

realizację programu wyprawy, przejazd autokarem lub mikrobusem, transport roweru, transport bagaży podczas wyprawy, wyżywienie ( śniadania - stół szwedzki, lunch pakety i obiadokolacje ), zakwaterowanie na campingach w namiotach organizatora, opiekę pilota, podstawowy serwis rowerowy, apteczkę, ubezpieczenie KL 10 000 i NW 5 000 zł. 


Uczestnik powinien mieć ze sobą:

bardzo sprawny rower, sprzęt turystyczny (śpiwór, karimata, zestaw do jedzenia) ewentualne kieszonkowe wg osobistych potrzeb i na imprezy fakultatywne. Sugestie i szczegóły ekwipunku osobistego podane zostaną po skontaktowaniu się z nami. 

Rower trekkingowy na każdą wyprawę rowerową w cenie 210 zł 

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia