Piękno górskich jezior (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 2490 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Lichtenstein
Prawdopodobnie najpiękniejsza i nie bardzo trudna trasa rowerowa Szwajcarii nr 9 – szlakiem 9 jezior i 10 kantonów. Początek w Niemczech, przejazd przez Austrię. Zwiedzenie całego Liechtensteinu. I Szwajcaria zupełnie w poprzek ale najciekawszym, narodowym szlakiem !

Opis

Bregenz – Jez.Bodeńskie – Vaduz – Rapperswill – Lucerna – Thun – Montreux - Jez.Genewskie – Lozanna ok 590 km 
 
Malownicza podróż do źródeł piękna górskich krajobrazów i podstaw państwowości Szwajcarii. Będziemy tam, gdzie 700 lat temu garstka ludzi gór i lasów pod wodzą Wilhelma Tella, utorowała drogę do stworzenia podwalin Konfederacji Szwajcarskiej. W mieście Schwyz, w którego archiwum przechowywany jest pakt o wspólnym działaniu leśnych komun Uri, Nidwalden i Schwyz. W sercu – Szwajcarii Środkowej. Z wszystkimi uroczymi cechami: jeziorami, górami, krowami z dzwonkami, szarotką na zboczach i alpejskimi wsiami. I cukierkowymi – może bardziej czekoladowymi – pejzażami.


 
 Proponujemy chyba najpiękniejszą i nie bardzo trudną trasę rowerową Szwajcarii nr 9 – szlakiem 9 jezior i 10 kantonów. Biegnącą znad Jeziora Bodeńskiego na granicy szwajcarsko- austriacko-niemieckiej przez klasyczną , pocztówkową wręcz Szwajcarię, do Jeziora Lac Leman ( Jez. Genewskiego ) i zacnej Lozanny. A błyszczące tafle jezior wśród wyniosłych szczytów gór, wierzchołek Jungfrau ( 4158 mnpm ) na pewno są warte podróży i niekiedy sporego wysiłku. Bowiem łączne przewyższenie na trasie wynosi ponad 4000 m. Rekompensatą jest majestat zamku Vaduz w Królestwie Liechtenstein, polonica Rapperswill, Jezioro Czterech Kantonów ( Vierwaldstaettersee ), podnóże przełęczy Św. Gotarda, średniowieczna Lucerna. I cudowne krajobrazy Berneńskiego Oberlandu, gdzie bajkowe wyobrażenia stają się rzeczywistością. Szczyty Monch ( 4099 mnpm ), Eiger, najwyższa linia kolejowa Europy – Jungfraujoch ( 3460 mnpm )....
 
 Wyjątkowo stawiamy dodatkowy warunek wyjazdu uczestników: aparat fotograficzny o dużej pojemności karty... Dla naszego bezpieczeństwa, że nie uprzedzaliśmy ....!!!

Warunki uczestnictwa

Wyżywienie / zakwaterowanie / transport:
 
całodzienne, nieograniczone wyżywienie z gotowych półproduktów i miejscowych artykułów przygotowywanych wspólnie przez uczestników i kadrę, noclegi spędzamy hotelach, apartamentach i w bungalowach na campingach, a podróżujemy z Warszawy do Lizbony i z powrotem samolotem. 
 
Cena obejmuje: 
 
realizację programu wyprawy, transport lotniczy, transport autobusowy, transport roweru, transfer z i na lotnisko, transport bagaży podczas wyprawy, wyżywienie ( śniadania - stół szwedzki, lunch pakety i obiadokolacje - wieczorem lub na trasie), zakwaterowanie w hotelach, apartamentach i w bungalowach, opiekę pilota, podstawowy serwis rowerowy, apteczkę, ubezpieczenie KL i NW. 
 
Uczestnik powinien mieć ze sobą:
 
bardzo sprawny rower, ewentualne kieszonkowe wg osobistych potrzeb i na imprezy fakultatywne. Sugestie i szczegóły ekwipunku osobistego podane zostaną po skontaktowaniu się z nami. 

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia