Rowerowy wyjazd grupowy nad jezioro Garda (rowery górskie) (inny)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1350 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Lago di Garda / Włochy
Dolomity to jeden z najciekawszych regionów dla turystyki rowerowej. Liczne trasy położone w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów sprawią, że wakacje na rowerze będą niezapomniane.
Na wyjazd rowerowy przygotowaliśmy dla Was najciekawsze trasy rowerowe w okolicy jeziora Garda.

Opis

Dolomity to jeden z najciekawszych regionów dla turystyki rowerowej. Liczne trasy położone w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów sprawią, że wakacje na rowerze będą niezapomniane. Szlaki rowerowe o różnym stopniu trudności zadowolą zarówno początkujących miłośników MTB oraz zaawansowanych fanów tego sportu. Także fani downhillu znajdą tu przygotowane trasy do emocjonujących zjazdów wraz z wyciągami, które wwożą kolarzy wraz z rowerami.

Jezioro Garda to niezwykłe miejsce na wakacje na rowerach górskich. Północna jego część to "mekka" dla rowerzystów z całej Europy. Bardzo liczne, urozmaicone i dobrze oznakowane szlaki rowerowe sprawiają, że jazda na rowerze górskim to niezwykła przyjemność. Jeżeli wycieczki rowerowe nie zajmują wam całego dnia lub część osób z waszej ekipy preferuje inne formy spędzania czasu czekają tu na was liczne atrakcje sportowe i wypoczynkowe.

Na wyjazd rowerowy przygotowaliśmy dla Was najciekawsze trasy rowerowe w okolicy jeziora Garda. Szlaki dobraliśmy tak, aby były maksymalnie urozmaicone rowerowo, jak i widokowo. Część trasy odbywa się drogami asfaltowymi, a część szutrami lub traktami leśnymi, które z pewnością usatysfakcjonują fanów MTB. Każdego dnia będziemy podziwiali wyjątkowe widoki i dotrzemy do najciekawszych miejsc w dolinie. Stopień trudności tras zostanie dopasowany do możliwości i uczestników. Proponowany program jest przygotowany tak, by każdy kto ma w miarę regularny kontakt z rowerem mu podołał. Po bardziej intensywnych dniach, proponujemy łagodniejsze etapy, by zregenerować siły. Nasze wyjazdy mają być przyjemnością, a nie katorgą na rowerze. Oczywiście jeśli grupa będzie w dobrej formie możemy zmodyfikować program, by uczestnicy mieli pełną satysfakcję.

Program

Sobota - przyjazd do miejsca zakwaterowania w godzinach wieczornych.

Niedziela - przejedziemy trasą Marocche, prowadzi ona przez dolinę rzeki Sarce, przez urocze miasteczka Arco

Poniedziałek - trasa Lago di Tenno, prowadzi przez Rivę . Po drodze będziemy mieli okazję do zobaczenia wodospadów Varone. Dojedziemy nad przepiękne alpejskie jezioro Tenno. W drodze powrotnej będziemy podziwiali niezwykłą panoramę jeziora Garda.

Wtorek - trasa Val di Ledro, udamy się na zachodni brzeg Gardy, stamtąd rozpocznie się wjazd na wysokość ok. 600 m. n.p.m, malowniczą trasą dojedziemy do doliny Ledro, w której zobaczymy niezwykłej urody jezioro. Po południu czeka nas emocjonujący zjazd z fantastycznymi widokami.

Środa - trasa Malga Grassi, w początkowej fazie ... następnie pokonujemy bardzo ciekawy zjazd wzdłuż potoku górskiego Gamella z Malga Grassi aż do Riva del Garda.

Czwartek - trasa Monte Velo

Piątek - trasa San Giovanni al Monte, dosyć wymagająca trasa

Sobota - wykwaterowanie, dzień wolny. Możliwość jazdy na rowerze we własnym zakresie lub skorzystania z innych atrakcji. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

W przypadku zebrania grupy bardzo zaawansowanej program będzie bardziej wymagający.

Poza jazdą na rowerach możemy zaproponować wiele dodatkowych aktywności:
- katamarany (możliwość uczestniczenia w kursie)
- canyoning
- windsurfing (wypożyczenie sprzętu lub kurs)
- trekking, nordic walking
- wspinaczkę (możliwy kurs)
- vie ferrate

Istnieje możliwość skorzystania z pojedynczych atrakcji lub opcja zbudowania własnego programu aktywności.

Jeżeli wolisz pozwiedzać okolicę szczególnie polecamy:
Riva del Garda - wąskie uliczki
Arco - uzdrowisko z czasów Habsburskich,
wodospady Varone
Limone - jedno z najbardziej urokliwych miasteczek nad jeziorem Garda. Możliwość przeprawy promem na drugą stronę jeziora do Malcesine.
Malcesine - kolejka linowa na Monte Baldo
Trento
Verona - starówka + możliwość wzięcia udziału w niezwykłym spektaklu.
Gardaland - jeden z największych parków rozrywki w Europie
Caneva World - park wodny z licznymi atrakcjami

Powodów by odwiedzić jezioro Garda jest chyba wystarczająco? Nie trać czasu i rezerwuj swoje niezapomniane, aktywne wakacje już teraz!!!

Warunki uczestnictwa

Cena zawiera:

- zakwaterowanie (Apartamenty - 1.350 PLN, Hotel *** - 2.050 PLN)
- wyżywienie (w przypadku wyboru zakwaterowania w hotelach)
- przejazd autokarem z Polski i z powrotem
- realizację programu rowerowego z przewodnikiem
- ubezpieczenie KL, NNW, BP

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia