Mazury 2013-rejsy żeglarskie i czartery (nad jeziorem)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 150 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Super komfortowe jachty: Janmor, Twister, Tango720 

Rejsy mają charakter wędrowny, co oznacza, że uczestnicy płynąc i szkoląc się na jachcie pokonują wyznaczoną trasę. W grupie płyną jachty oznaczone flagami, mające kontakt ze sobą poprzez radiotelefony. Trasa rejsu dostosowana jest do wieku, możliwości uczestników oraz warunków atmosferycznych. Rejsy zgłaszane są do Kuratorium Oświaty. Na 7 uczestników przypada Instruktor-wychowawca, który przez cały czas stara się służyć radą i pomocą. Impreza przygotowana jest zarówno dla tych, którzy zdobyli już patent żeglarza i chcieliby sprawdzić się na mazurskich szlakach, jak i dla tych, którzy z żeglarstwem nie mieli jeszcze do czynienia, ale chcieliby poczuć wiatr w żaglach i poczuć się choć przez chwilę „wilkami morskimi”. Nad całością czuwają doświadczeni Instruktorzy żeglarstwa, sternicy, kapitanowie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie -urocze i dzikie zakątki Mazur, niespotykane atrakcje turystyczne, piaszczyste bindugi, wspaniałe porty mazurskie - te małe, jak i te całkiem okazałe, dźwięk gitary przy ognisku, szanty w tawernie, dyskoteki, pływanie wpław, konkursy, gry, zabawy i wiele innych atrakcji.

Opis

I.ORGANIZATOR: P.U.”MAYTUR” Licencjonowana Szkoła Żeglarska Jan May-Majewski tel. 602-31-92-85
II.UCZESTNICY: Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich posiadający umiejętność pływania wpław.
III. OPŁATA OBEJMUJE
Czarter jachtów, ubezpieczenie NNW, wyżywienie, opłaty portowe /nie wliczone są opłaty za prysznice/, jedna wycieczka fakultatywna /nie dotyczy parku wodnego -Tropikany/, opieka sternika, ratownika WOPR, wychowawcy, nagrody, dyplomy.
IV. DODATKOWO PŁATNE:

    opłaty za prysznice  /10-15zł/ i WC/1-2 zł/, za ładowanie komórki,  biletów wstępów,

    100 zł/osoby kaucja zwrotna na poczet zabezpieczenia jachtu-wpłacana kapitanowi na rejsie po zaokrętowaniu

    200 zł transport ( nie ma możliwosci opłaty za transport w jedną stronę)

    150 zł transport z Warszawy lub Ostrołęki (nie ma możliwości opłaty za transport w jedną stronę)

    50 zł koszty rezygnacji- dla chętnych

V. ZAKWATEROWANIE:


    Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach kabinowych wysokiej klasy: typu Janmor,Twister,Tango  – wyposażonych w patenty do kładzenia masztu, rolfoki, tropiki, instalacje kuchenne i elektryczne, pełne wyposażenie kuchenne i kambuzowe, zachodnie silniki zaburtowe.

VI. WYŻYWIENIE:

    Trzy posiłki plus podwieczorek, przygotowywane w kuchni jachtowej przez załogę pod nadzorem Instruktorów z produktów dostarczonych przez Organizatora. Pierwszy posiłek-kolacja, ostatni – śniadanie i prowiant na drogę.

VII. TRANSPORT:

1. Autokarem, busem lub alternatywnie PKP w przypadku grupy mniejszej niż 20 osób

2.TRASA: Gliwice – Częstochowa – Warszawa – Ostrołęka – Ruciane Nida

·Odjazd z Gliwic z parkingu przy „EuroMedical” ul. Żabińskiego o godz. 8.00- powrót o godz. 19.00

·Odjazd z Warszawy -ulica Modlińska na stacji BP w kierunku Ostrołęki ok. godz. 13.30-powrót o godz.12.30

·Odjazd z Ostrołęki z parkingu przy Karczmie Kurpiowskiej przy trasie na Olsztyn o godz. 16.30-powrót o godz. 10.30

 

Warunki uczestnictwa

VIII. POTRZEBNE RZECZY:

Dokładnie uzupełnioną kartę kwalifikacyjną-oryginał ( Podpis rodziców, zgoda lekarza, PESEL...) należy dostarczyć Organizatorowi w dniu rozpoczęcia  turnusu.

Legitymacja szkolna, śpiwór, poduszka, sztormiak, kamizelka asekuracyjna w przypadku posiadania, polar, ubranie i obuwie sportowe, tenisówki o jasnych podeszwach nie rysujące pokład, kalosze, klapki pod prysznic, bielizna osobista- nie za dużo, strój kąpielowy-najlepiej 2, okulary przeciwsłoneczne, krem ochronny UV, płyn przeciw komarom i po ugryzieniu komarów, latarka z zapasowymi bateriami, książki, gry. Wszystkie rzeczy powinny być zapakowane w worki foliowe i spakowane do miękkiej torby podróżnej. Wykluczone są plecaki ze stelażem. Młodsze dzieci muszą mieć podpisany worek na brudne rzeczy. Wszystkie rzeczy- dzieci muszą do torby zapakować osobiście. Na wierzchu w torbie powinny znajdować się przybory toaletowe oraz piżama i śpiwór, poduszka, buty pokładowe.

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia