Wyprawa wędkarska dla nurków! Norwegia! (nurkowanie)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1300 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Wyspa Hitra / Norwegia
Zapraszamy do korzystania z nowości w naszej ofercie - wyprawy indywidualne dla nurków na Hitrę!!

Opis

W Dolmsundet i otaczającym ją rejonie (archipelag wysp Hitra i Dolmoya) można doświadczyć niewiarygodnego nurkowania w prądzie morskim. Dno wokół archipelagu jest bardzo zróżnicowane, usiane licznymi podwodnymi skalnymi górkami. Ośrodek Dolmsundet Marina położony jest tuż obok Vættastrumen i Storstraumen.

To najlepsze miejsca do nurkowania w Norwegii. Vættastrumen to prąd morski o głębokości 15m. W tym miejscu nurkowanie jest fantastyczne i bardzo bezpieczne. Podczas nurkowania obcujemy ze wspaniałą florą i fauną. Podziwiać można ławice ryb atlantyckich, których gatunków jest tu bardzo wiele. Czarniaki, dorsze, rdzawce, karmazyny w toni, a przy dnie halibuty, molwy, płaszczki, zębacze i wiele innych.

Jedną z większych atrakcji podczas nurkowania są leżące na dnie kolonie muszli „Św.Jakuba”, które nie tylko są piękne ale przede wszystkim to kulinarny rarytas. Smażone na maśle z przyprawami np. czosnkiem, smakują wyśmienicie.

W Norwegi dozwolone jest polowanie z kuszą, tak więc po każdym nurkowaniu możecie być pewni obfitego morskiego posiłku. Można również zbierać małże i kraby. Zabronione jest jednak zabijanie homarów! Dodatkową atrakcją jest nurkowanie do wraków.

Nasza oferta przeznaczona jest głównie dla doświadczonych płetwonurków. Zdecydowanie najtaniej jest przyjechać z własnym sprzętem. Nurkować można samemu, bez norweskiego instruktora. Właściciel ośrodka zapewnia mapę morską z zaznaczonymi, dobrymi miejscówkami. Do dyspozycji są nieduże, 4-osobowe plastikowe łodzie z silnikami 40KM oraz kompresor Bauer 240 l/min. Butlę można napełnić na miejscu do 200 lub 300 bar – cena 50NOK. Wynajęcie norweskiego przewodnika w cenie ok. 2.000 NOK – 2 nurkowania w różnych miejscach.

Pod względem widoczności najlepszym okresem jest marzec-kwiecień i wrzesień-październik. Najcieplej jest oczywiście latem i nurkowanie też jest bardzo dobre.

WYŻYWIENIE
We własnym zakresie!

W każdym zakwaterowaniu znajduje się kuchnia z pełnym wyposażeniem. Żywność i napoje należy zabrać z Polski. W Norwegii jest bardzo drogo – jest to najdroższy kraj w Europie! Produkty żywnościowe kupione w Polsce warto zapakować do pojemnika styropianowego o objętości 42l, który można kupić w Makro na dziale rybnym.

ZAKWATEROWANIE
Marina Dolmsundet to niewielka baza wędkarska mogąca pomieścić około 50 wędkarzy. Składa się z 5 prostych domków kempingowych, 3 luksusowych domków letniskowych, oraz z 4 apartamentów w budynku głównym z bezpłatnym dostępęm do internetu. Tuż obok znajduje się przystań z łodziami.


Cena ( objemuje 7 noclegów) za:

-domki kampingowe: od 1000 zł
-domek letniskowy: 1400 zł
-apartamenty od 1300 zł
-domki przy samym morzu: 1400 zł
-apartament Lux: od 1750 zł

Warunki uczestnictwa

Cena zawiera:

-Zakwaterowanie,
-Wynajęcie łodzi wędkarskich

Cena nie zawiera:

-Dojazdu do ośrodka Dolmsundent Marina na Hitrze,
-Wyżywienia na miejscu (do dyspozycji kuchnia z pełnym wyposażeniem),
-Paliwa do łodzi,
-Kaucji za łódź (500EUR),
-Ubezpieczenia,
-Bieliznę pościelową (prześcieradło i poszewki) należy zabrać ze sobą. Koszt wypożyczenia na -miejscu wynosi 150NOK(75zł).

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia