Lloret de Mar - urlop w rytmie flamenco... (wyjazd dla dzieci i młodzieży)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 2099 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miasteczko położone jest w samym centrum Costa Brava, co po hiszpańsku oznacza: Dzikie Wybrzeże. Aż dziw bierze, że nazwa ta nadana została zaledwie sto lat temu - i to zupełnie przypadkiem - gdyż dzikość przyrody i ostre klify zapierają dech w piersiach.

Opis

Miasteczko położone jest w samym centrum Costa Brava, co po hiszpańsku oznacza: Dzikie Wybrzeże. Aż dziw bierze, że nazwa ta nadana została zaledwie sto lat temu - i to zupełnie przypadkiem - gdyż dzikość przyrody i ostre klify zapierają dech w piersiach. Innym znaczeniem słowa brava jest – waleczne, i tu również wybrzeże ma się czym pochwalić. Usiane jest ufortyfikowanymi wieżami strażniczymi, które niegdyś broniły przed najazdem piratów, dziś natomiast służą turystom do podziwiania panoramy miasteczek i uroków linii brzegowej. Mimo wyczuwalnego ducha historii, Lloret de Mar to z pewnością lokalne centrum rozrywki. Kolorowe szyldy wielopoziomowych dyskotek, ulokowanych przy głównej ulicy miasta, witają miłośników niekończącego się nocnego życia – na niektórych dyskotekach bawić się można również w ciągu dnia! Wchodząc jednakw głąb wąskich hiszpańskich uliczek ma się wrażenie, że czas się tu zatrzymał. Mimo niezliczonej ilości sklepików, straganów i stoisk przygotowanych głównie dla turystów, wciąż znaleźć tu można tradycyjne bary, w których do zamawianego piwa dostaje się tzw. tapas (przystawki), a starzy Hiszpanie leniwie spędzają tu swoją sjestę. Zmieniła się jedynie waluta, bo poczciwe hiszpańskie pesety zastąpiło euro.

Położenie
Hotel Guitart Central Park*** to kompleks hotelowy o standardzie 2 i 3* uznawany przez wielu klientów za najatrakcyjniejszy obiekt hotelowy w Lloret de Mar. Położony zaledwie ok. 300 m od plaży Fanals i w pobliżu ścisłego centrum Lloret de Mar gwarantuje łatwy dostęp do wszystkich atrakcji oferowanych przez miejscowość. Na terenie hotelu do dyspozycji gości jest: aż 5 basenów. Otoczenie hotelu to pięknie zagospodarowany teren zielony opływający kwiatami, ozdobnymi krzewami i sztucznymi wodospadami, pośród których znajdują się tarasy do kąpieli słonecznych. Bezpłatnie do dyspozycji gości są leżaki i parasole. Obiekt dysponuje bogatym zapleczem sportowo-rekreacyjnym: korty tenisowe, siłownia, tarasy słoneczne oraz bogatym programem animacyjnym dla swoich gości. W recepcji sejf za dodatkową opłatą.

Zakwaterowanie
Pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami. W pokojach znajduje się TV, telefon oraz balkony lub tarasy.

Wyżywienie w formule FB
3 posiłki dziennie (obfite śniadanie, lunch/obiad i kolacja na ciepło) z napojami do posiłków; wszystkie posiłki w formie bufetu; świadczenia rozpoczynają się obiadem i kończą śniadaniem (na miejscu); suchy prowiant na drogę powrotną.

Wiek uczestnika
13-18 lat

Transport
Autokar turystyczny

Ubezpieczenie
od następstw nieszczęśliwych wypadków - 5000PLN
od kosztów leczenia - 7000 euro
utrata bagażu - 500PLN

Program ramowy
Dzień 1 - Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
Dzień 2 - Przejazd przez Niemcy i Francję. Przyjazd do Lloret de Mar w godzinach południowych. Zakwaterowanie. Spotkanie informacyjne
opiekunów i uczestników z rezydentem.
Dzień 2 - 11 - Pobyt wypoczynkowy i rekreacyjny – realizacja programu obozu. Możliwość skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych.
Dzień 11 - Wykwaterowanie w godzinach porannych. Zabawy i animacje z opiekunami. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
Dzień 12/13 - Przejazd przez Francję, Niemcy. Przyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

Program obozu

Pokaz Mody Hiszpańskiej i Plażowej
Starcie Gigantów - mecz FC Barcelona – Real Madryt (turniej piłki nożnej)
Złap Byka Za Rogi – zderzenie z prawdziwą kulturą Hiszpanii – zwiedzanie okolicznych zabytków, nauka hiszpańskich zwrotów, piesze wycieczki po miasteczku, poznawanie topografii okolicy
Tomatina – wielka bitwa na “pomidory”
Poszukiwanie Skarbów Starożytnych Iberów – gra terenowa
Wieczór Tańca Hiszpańskiego
Wśród legend Katalonii – wieczór opowieści nadmorskich o zachodzie słońca
W pogoni Za Bykiem – bieg na orientację
„Dlaczego mieszkańcy Lepe mają okrągłe okna?” czyli Wieczór Żartów Hiszpańskich
Zbuduj nową Barcelonę – konkurs budowli z piasku
Być jak Shakira... – czyli wieczór z piosenką
Hiszpania Warta Poznania – konkurs wiedzy o kraju i miejscowości
Wybory Miss i Mistera obozu
plażowanie i kąpiele morskie
gry i zabawy integracyjne oraz dyskoteki na terenie hotelu
bogaty program animacji hotelowych

Warunki uczestnictwa

Dokumenty - obowiązkowy paszport lub dowód tymczasowy (zgodnie z obowiązującymi przepisami) i legitymacja szkolna
Uczestnik powinien mieć ze sobą oryginał wypełnionej Karty Uczestnika Obozu
Wyposażenie letnie nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem UV, strój kąpielowy, przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy, ręcznik plażowy, wygodne obuwie do pieszych wycieczek i plecak, strój kąpielowy, strój sportowy
Atrakcje dodatkowe korzystanie ze sprzętów dodatkowo płatnych na terenie hotelu: bilard – ok. 2 €/ gra, bowling – ok. 2 €/gra, piłkarzyki ok. 2 €/gra; wstęp do dyskoteki TROPIC's ok. 7 € (karnet – ok. 20 €)

Istnieje możliwość zdeponowania pieniędzy w sejfie w pokoju wychowawców (ewentualnie aparatów fotograficznych); Organizator nie ponosi odpowiedzialności za pieniądze oraz przedmioty wartościowe, które nie zostaną zdeponowane lub ich wymiary przekraczają rozmiar sejfu (laptopy, telefony komórkowe, gry Gameboy, PlayStation 3, etc.)

Ważne przy zakwaterowaniu od Uczestników pobierana jest kaucja w wysokości 10 €/os. (kaucja zabezpiecza ewentualne zniszczenia i jest zwrotna w przypadku nie stwierdzenia ponadnormatywnego zużycia i/lub szkód w wyposażeniu pokoju/obiektu)
program ramowy i plan dnia mogą podlegać modyfikacjom wprowadzonym przez kierownika obozu
Organizator CT Oskar
Cena zawiera:
transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe-bar, WC, DVD)
zakwaterowanie 9 noclegów w pokojach 2, 3, 4 osobowych
wyżywienie 9 śniadań, 9 lunch/obiadów, 9 kolacji, napoje do posiłków
program animacji hotelowych (strzelanie z łuku, water polo, mini disco, tenis ziemny, aerobik, bowling, night show etc.)
opiekę pilota i wychowawców na trasie przejazdu
opiekę rezydenta i wychowawców na miejscu
ubezpieczenie KL i NNW, bagaż (Signal Iduna)
bogaty program kulturalno – rozrywkowy (dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki, a dla zwycięzców poszczególnych konkursów nagrody)
Cena nie zawiera:
wycieczek fakultatywnych i biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia