AUGUSTÓW- „W KRAINIE WIELKICH JEZIOR” kolonia 7 - 12 lat; obóz młodzieżowy 13 - 18 lat ()

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1450 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Augustów / Polska
Gdzie: Polska/Augustów

Opis


ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wypoczynkowy w Augustowie - Borkach położony jest 2 km od centrum miasta w lesie sosnowym wysokopiennym nad brzegiem jeziora Niecko. Zajmowany teren to 3 ha powierzchni, ogrodzony i oświetlony, z dostępem do jeziora. Na jego terenie znajdują się piaszczysta plaża strzeżona oraz pomosty. Do dyspozycji uczestników obozu domki kempingowe, murowane 5-osobowe 2-pokojowe z pełnym węzłem sanitarnym i TV.

WYŻYWIENIE

4 posiłki dziennie w stołówce na miejscu (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja - serwowane)

TRANSPORT

dojazd do Augustowa i z powrotem odbywa się autokarem lub busem. Istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami lub pociągiem do autokarów jadących docelowo. Wyjazdy bez dopłat z miast: Łódź, Warszawa, Wyszków, Łomża. Wyjazdy do potwierdzenia min. 6 uczestników za dopłatą z miast: Lublin +100 zł, Kraków +100 zł, Katowice +80 zł, Wrocław +100 zł, Opole +100 zł, Piotrków Tryb. +60 zł, Częstochowa +80 zł, Gliwice +100 zł. Dojazd własny ? minus 70 zł

RAMOWY PROGRAM OBOZU

1 dzień: wyjazd w godzinach porannych zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Zakwaterowanie uczestników. Spotkanie organizacyjne , zapoznanie się z regulaminami, omówienie programu.
2 - 14 dzień: pobyt wypoczynkowy w Augustowie. Realizacja programu:

PROGRAM - REKREACJA (dla wszystkich uczestników):
1. Zwiedzanie Augustowa: Rynek Zygmunta Augusta, Bazylika mniejsza NSJ, budynek dawnej poczty, najbardziej znana atrakcja Augustowa ? śluza na Kanale Augustowskim, bulwary nad rzeką Nettą, wyciąg nart wodnych na jeziorze Necko.
2. Wycieczka autokarowa: Wigierski Park Narodowy - Wigry ? zespół klasztorny Kamedułów, wieża zegarowa, ?eremy mnichów?, przejazd przez Suwałki ? klasycystyczna zabudowa, polski biegun zimna, Suwalski Park Krajobrazowy ? nieregularne ukształtowanie terenu wraz z malowniczymi jeziorami z najgłębszym w Polsce jeziorze Hańcza oraz głębokimi dolinami rzek, Smolniki ? punkt widokowy ?U Pana Tadeusza? o wysokości 225m z którego można podziwiać Suwalski Park Krajobrazowy, liczne jeziora i wzniesienia, Stańczyki ? Akwedukt Puszczy Romnickiej ? najwyższy wiadukt kolejowy nieczynnej lini kolejowej, jego długość wynosi 200m a wysokości 36m.
3. Warsztaty kulinarne - pokaz tradycyjnego pieczenia sękacza wraz z instrukcją, co jest potrzebne do pieczenia niezwykle popularnego na Podlasiu i Suwalszczyźnie dobrego sękacza. Mleczne warsztaty ? proces wyrobu sera. Na zakończenie warsztatów smakowita degustacja wytworzonych produktów.
4. Wycieczka do rezerwatu Czerwone Bagna ? zajęcia na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, rozpoznawanie tropów zwierząt, odciskanie tropów w masie solnej, rozpoznawanie roślin np. rosiczki (rośliny owadożernej), poszukiwanie łosia.
5. Rejs statkiem po najpiękniejszych jeziorach i rzekach Augustowa, z przepłynięciem przez śluzę i postojem w Studzienicznej ? Sanktuarium Maryjna na wyspie, pomnik Papieża Jana Pawła II.
6. Zabawa na basenie rekreacyjnym w CSiR ? basen wyposażony jest w atrakcje wodne ? bicze, gejzery podwodne, zjeżdżalnia.
7. Udział w imprezach plenerowych i koncertach organizowanych przez miasto. Balladowe Nocki nad Neckiem to koncerty na których można spotkać znanych wykonawców piosenki, będziemy kibicować Mistrzostwom Świata Łodzi Wytrzymałościowych ?Necko Endurance?, w zawodach bierze udział światowa czołówka motorowodniaków z udziałem również pilotów FORMUŁY 1. W II turnusie będziemy obserwować najbardziej widowiskową imprezę ?Co ma pływać nie utonie? ? Mistrzostwa Polski w Pływanie na Byle Czym. Impreza dostarcza emocji zawodnikom i dużą dawkę humoru widzom. Turniej Miast Przyjaciół Trójki ? slalom nart wodnych, skos do wody ze skoczni na rowerze, siatkówka plażowa to tylko niektóre ciekawych konkurencji, jakie rozegrają dziennikarze Trójki oraz przedstawiciele dwóch stolic: letniej ? Augustowi i zimowej ? Szklarskiej Poręby. Necko Cup Międzynarodowy Konkurs Skoków o Puchar Z. Kowalika oraz nocny Konkurs skoków o Puchar Burmistrza Augustowa . Impreza bardzo widowiskowa i ekstremalna, co roku ściąga do Augustowa czołowych skoczków Europejskich i nie tylko
8. Sport to zdrowie: jogging w lesie, nad jeziorem, turniej piłki siatkowej, gry zespołowe na boisku ORLIK
9. Wycieczka piesza wzdłuż jeziora.
10. Szukamy talentów
: Mini Playback Show, Mam talent, Wieczór Kabaretu
11. Pokaz mody wakacyjnej i plażowej, konkurs fryzur i makijażu
12. Zajęcia plastyczne: wspólne dzieło przestrzenne, pocztówka z obozu, zabawy plastyczne.
13. Dyskoteki z zabawami, ognisko
14. Konkursy i turnieje
: np. ?Randka w ciemno?, ?Kalambury?, konkurs różnych umiejętności; wybory Miss i Mistera.
15. Plażowanie i kąpiele w jeziorze pod opieką ratownika i wychowawców
16. Gry i zabawy na plaży: przeciąganie liny, piłka plażowa, wyścigi, wesoły tor przeszkód, gry w wodzie. Piknik na trawie, gry i zabawy integracyjne, gra terenowa.
17. Spacery na wschód i zachód słońca.
18. Program dla uczestników przygody ?W 14 dni dookoła świata? ? grupa wiekowa 7 ? 12 lat
Samolotowa podróż dookoła świata. Każdy uczestnik otrzyma bilet lotniczy. Przemierzymy bezkresne pustynie i nieprzebyte dżungle, zaprzyjaźnimy się z budowniczymi chińskiego muru i spotkamy rozgniewanego kangura. W każdym odwiedzanym kraju na podróżnych czekają różna atrakcje i niespodzianki. Spędzimy trochę czasu w Krainie Faraonów, spróbujemy przekazać informacje przy pomocy malowanych hieroglifów, zrobimy mumię, poszukamy skarabeusza na plaży. Zabawę na Dzikim Zachodzie zaczniemy od spotkania z Wodzem Wielka Stopa, każdy wykona swój talizman i pióropusz, pomalujemy twarze indiańskim wojownikom, zapolujemy na bizony, sprawdzimy kto najcelniej rzuca lassem, weźmiemy udział w szukaniu bryłek złota w piasku. W Meksyku czekają różne konkurencje: rzut piłeczkami do sombrero, rzut sombrero na symboliczny kaktus, przyrządzenie tortilli. Zajęcia plastyczne ? kaktusowe pole. Poszukiwanie zaginionego El Dorado ? podchody. Na Hawajach, z kolorowymi girlandami na szyi, w kwiecistych koszulach i z kwiatami we włosach poddamy się rytmom egzotycznej muzyki. Tej niezwykłej zabawie towarzyszyć będą konkursy ? picia mleka kokosowego na czas, poławiania pereł. W Japonii nauczymy się wspaniałej techniki składania papieru ? origami, regaty papierowych okrętów i zawody samolotowe. Zawody w jedzeniu ryżu pałeczkami. Konkurs na najładniejszą ikebanę. Gra ? Chiński mur i gladiatorzy ? zadaniem gladiatora jest przerwanie muru (łańcucha z uczestników) przeciwnika. Wykonanie lampionów, czapek, papierowych kwiatów, w tej scenerii nauka pisania pędzlem chińskich znaków, taniec z wachlarzami, zajęcia plastyczne ? rysowanie smoka, gra planszowa Chińczyk. Poznamy gry, zabawy, zgadywanki swoich rówieśników z różnych zakątków świata. A na zakończenie przygotujemy zabawę ?Kolorowe wyspy? ? skojarzenia krajów (malowanie flag, układanie hymnu , wierszy, zwyczaje i tradycje)

Warunki uczestnictwa

Cena podstawowa obejmuje: 13 noclegów, wyżywienie, transport, realizację programu, ubezpieczenie NNW (5000 PLN), opiekę doświadczonej kadry kierownikai wychowawców, ratownika, miejscową opiekę medyczną.Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za dodatkowy program, dopłat do transportu z poszczególnychmiast. Opcjonalnie możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej.


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia