Obóz wędrowny dla młodzieży w Bieszczadach DZIKI SAN (inny)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1249 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Bieszczady / Polska
Bieszczady to prawdziwa legenda każdego włóczykija. Miejsce, do którego od lat jedzie każdy, kto szuka przestrzeni, wolności, przyjaźni na całe życie. Bieszczady to niepowtarzalny klimat opuszczonych wiosek, nieprzebytych gąszczy, przydrożnych barów, zdziczałych kapliczek. Bieszczady to cerkwie, połoniny, gitara i wieczorne ognisko. Bieszczady to miejsce, którego każdy powinien posmakować.
"DZIKI SAN" to trasa wymagająca, przeznaczona szczególnie dla osób, które poznały te najbardziej znane miejsca i chcą czegoś więcej. Ta trasa to spotkanie z prawdziwą bieszczadzką przygodą. Proponujemy przejście: Łupków - Rabe - Łopienka - Jaworzec - Hulskie - Otryt - Przysłup Caryński - Muczne - Tarnawa - Tarnica - Wołosate. Śpimy głównie w namiotach, czasami w bazach studenckich. Ze względu na charakterystykę szlaków, na wędrówki chodzimy prawie zawsze z plecakami. Trasy są długie, jednak bez większych podejść. Prosimy o umiar przy pakowaniu.

Opis

Bieszczady to prawdziwa legenda każdego włóczykija. Miejsce, do którego od lat jedzie każdy, kto szuka przestrzeni, wolności, przyjaźni na całe życie. Bieszczady to niepowtarzalny klimat opuszczonych wiosek, nieprzebytych gąszczy, przydrożnych barów, zdziczałych kapliczek. Bieszczady to cerkwie, połoniny, gitara i wieczorne ognisko. Bieszczady to miejsce, którego każdy powinien posmakować.
"DZIKI SAN" to trasa wymagająca, przeznaczona szczególnie dla osób, które poznały te najbardziej znane miejsca i chcą czegoś więcej. Ta trasa to spotkanie z prawdziwą bieszczadzką przygodą. Proponujemy przejście: Łupków - Rabe - Łopienka - Jaworzec - Hulskie - Otryt - Przysłup Caryński - Muczne - Tarnawa - Tarnica - Wołosate. Śpimy głównie w namiotach, czasami w bazach studenckich. Ze względu na charakterystykę szlaków, na wędrówki chodzimy prawie zawsze z plecakami. Trasy są długie, jednak bez większych podejść. Prosimy o umiar przy pakowaniu.

TRANSPORT:

Wyjazdy na obozy wędrowne organizujemy z: Białystok [+160]; Bydgoszcz [+160]; Ciechanów [+140]; Częstochowa [+100]; Dębica [+100]; Elbląg [+160]; Gdańsk [+160]; Gliwice [+100]; Gorzów Wlkp. [+180]; Inowrocław [+160]; Kalisz [+120]; Katowice [+80]; Kielce [+100]; Kołobrzeg [+200]; Konin [+140]; Koszalin [+200]; Kraków [+80]; Legnica [+160]; Leszno [+160]; Lubin [+140]; Lublin [+140]; Łomża [+160]; Łódź [+120]; Mława [+140]; Olsztyn [+160]; Opole [+120]; Ostrołęka [+140]; Piła [+180]; Piotrków Tryb. [+120]; Płock [+140]; Polkowice [+140]; Poznań [+160]; Przemyśl [+100]; Puławy [+140]; Radom [+120]; Rawicz [+140]; Rzeszów [+100]; Siedlce [+160]; Sieradz [+120]; Słupsk [+200]; Szczecin [+180]; Szczecinek [+200]; Świebodzin [+160]; Tarnów [+100]; Toruń [+160]; Warszawa [+120]; Włocławek [+140]; Wrocław [+120]; Zielona Góra [+160]. Kwota w nawiasie oznacza dopłatę w PLN za wyjazd z danej miejscowości ? przejazd w obie strony. Dojazd we własnym zakresie na trekkingi dla młodzieży ? rabat 80 PLN.

TRANSPORT uwagi ogólne:

Podczas podróży uczestnikami opiekuje się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną. Zastrzegamy sobie możliwość odwołania wyjazdu jeśli z danej miejscowości będzie poniżej 6 uczestników. Uwaga! W sezonie, w czasie przejazdów czynny jest dyżurny numer telefonu (podany przy opisach imprez), pod którym uzyskać można bieżące informacje o przebiegu jazdy wszystkich naszych grup, ewentualnych opóźnieniach. W pozostałych okresach prosimy o kontakt bezpośrednio z biurem nr 91.4318681. Na ok. 7 dni przed wyjazdem prosimy o potwierdzenie miejsca i godziny wyjazdu z danej miejscowości (odpowiedni komunikat będzie dostępny na www.urwisy.co). Biuro nie wysyła oraz nie powiadamia telefonicznie o godzinach wyjazdów. Wszystkie informacje można uzyskać dzwoniąc do biura lub sprawdzając się na stronie internetowej.

W przypadku przejazdu pociągiem, informujemy, że dla ułatwienia uczestników wsiadajacych szczególnie na pośrednich stacjach, przedział kadry oznaczony jest żółtą kartą przyklejoną do szyby z napisem OBÓZ WĘDROWNY. Prosimy o punktualne przybycie - w innym razie pociąg może odjechać bez uczestników. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ważną legitymację szkolną lub studencką uprawniającą do zniżki 37% na przejazd pociągami. Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może sie zdarzyć, że przejazd nie odbywa sie najkrótszą trasą!

KONTAKT w czasie przejazdu:

Biuro Podróży URWISY czynne pn-pt 10-18 i sb 10-14, tel./ fax: 91. 4318681 lub infolinia 0801011127 (24gr/min) oraz w serwisie www.urwisy.co
Nasz tel dyżurny (transport) czynny po godzinach pracy biura w czasie przejazdów): 602 434 837.

Organizator NIE ODPOWIADA za nie stawienie się uczestnika w odpowiednim czasie na miejsce zbiórki (wyjazdu). Na osoby spóźnialskie nie czekamy. W przypadku jeśli wystąpi problem z odnalezieniem autokaru (konwojenta) prosimy o natychmiastowy kontakt do kadry (nr na komunikacie) lub na tel dyżurny (nr powyżej).

INFORMACJE i UWAGI OGÓLNE

TRASY

Trasy na naszych obozach są urozmaicone - trudniejsze mieszają się z łatwiejszymi. Każdy bez problemu radzi sobie na szlaku. Którędy pójdziemy uzależnione jest również od warunków atmosferycznych oraz predyspozycji grupy - dlatego nie mamy sztywno rozplanowanych noclegów. Czasami wędrujemy bez plecaków, które ?korzystają z transportu?, a czasami idziemy z plecakami. W cenę wliczone są wszelkie koszty transportu sprzętu i osób. Opłacamy również wszelkie bilety wstępu do parków narodowych. Natomiast za wstępy do zwiedzanych obiektów i na baseny uczestnicy płacą we własnym zakresie. Więcej o skali trudności opisane jest szczegółowo przy konkretnych kierunkach. Aby ułatwić wybór obozu - wstępnie prosimy kierować się ilością gwiazdek - czym ich więcej - tym obóz trudniejszy.

1* oznacza, że obóz zaliczamy do łatwych, na trasy chodzimy bez plecaków, nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego. Proszę jednak pamiętać, że jest to obóz wędrowny. Na taki obóz można zabrać dodatkowy mały plecak
2* oznacza, że obóz zaliczamy jako średnio-trudny, na trasy chodzimy raczej bez plecaków, ale zdarzają się przejścia gdzie musimy plecak nieść. W zasadzie też nie nosimy ze sobą prowiantu ani sprzętu biwakowego.
3* oznacza, że obóz jest zaliczany do trudnych, odradzamy go osobom początkującym. Na trasy chodzimy najczęściej z plecakami, a dodatkowo przemieszczamy się z prowiantem i sprzętem biwakowym. Tu szczególnie zwracamy uwagę na umiar w pakowaniu.

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK

Sprzęt: śpiwór (powinien być odpowiednio ciepły ? noce w namiotach są zimne, mniej odporny śpiwór można uzupełnić wkładem ? kocem z polaru), karimata, menażka (miska) metalowa, sztućce (niezbędnik), kubek, okulary przeciwsłoneczne, kapelusz lub chusta na głowę, przybory do higieny osobistej + krem do opalania, ręcznik, preparaty przeciw insektom. Dokumenty: ważna legitymacja szkolna lub studencka, wypełniona karta kolonijna oraz przy obozach zagranicznych paszport lub dowód osobisty (może być tymczasowy). Obuwie i ubiór: buty trekkingowe, buty zmienne (trampki lub adidasy), klapki + strój kąpielowy, kurtka przeciwdeszczowa z kapturem, kurtka lub bluza polarowa, płaszcz foliowy - przeciwdeszczowy, ciepły sweter (najlepiej golf), koszulki z krótkim rękawem spodnie długie i krótkie, bielizna. A wszytko to powinno być spakowane w plecak ze stelażem. Zalecamy spakować rzeczy w nieprzemakalne folie. Oczywiście przestrzegamy przed nadmiarem bagażu ? wiele rzeczy po przemyśleniu staje się zbędnych. Zachęcamy natomiast do zabrania aparatów fotograficznych ? gwarancja niepowtarzalnych zdjęć.

KADRA

Na naszych obozach młodzieżowych kadra jest zawsze zatwierdzona przez kuratorium oświaty. Opiekunami są prawdziwi pasjonaci wypraw górskich. Duże doświadczenie pozwala na odpowiednie zachowanie się na szlakach w każdych warunkach, a młody wiek na doskonały kontakt z uczestnikami. Na ok. siedmiu uczestników przypada jeden opiekun. Dodatkowo na trasach o dużych przewyższeniach zatrudniamy przewodników górskich. Więszość kadry gra na gitarze. Na obozach studenckich grupą opiekuje się wykwalifikowany pilot.

ZAKWATEROWANIE

Noclegi realizujemy w bazach o różnym standardzie ? śpimy w schroniskach lub w namiotach. Czasami w bazach namiotowych (duże wojskowe namioty typu NS z materacami). Zdarzają się też noclegi na sianie, a pod warunkiem dobrej pogody i na życzenie uczestników nawet pod gołym niebem. Na wyprawach zagranicznych śpimy na dużych kempingach gdzie często prysznice są dodatkowo płatne.

Wyżywienie: Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wycieczki oraz gorący obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić. Jedzenia zakupuje się tyle ile potrzeba tzn. nie jest ono szczególnie wydzielane i nikt głodny od stołu nie ma prawa odejść. Poza granicami kraju dodatkowo spożywamy potrawy kuchni regionalnej. Na czas podróży powrotnej wszyscy uczestnicy otrzymują suchy prowiant. Jedynie wodę mineralną na czas wędrówek uczestnicy zakupują sobie sami wg gustu i upodobań. Na obozach studenckich :CZESKIE KLIMATY", "SIEKIEREZADA" oraz "GITARĄ i KUFLEM" wyżywienie uczestnicy zakupują sobie we własnym zakresie.

CENA OBEJMUJE

transport pociągiem lub autokarem; zakwaterowanie ? 10 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu, opiekę kadry, ubezpieczenie NW AXA TUiR (5000 PLN). Do ceny należy doliczyć dopłatę transportową.

Warunki uczestnictwa

Cena zawiera:

Transport pociągiem lub autokarem; zakwaterowanie ? 10 noclegów; wypożyczenie sprzętu turystycznego (namiotu, palnika, butli), wyżywienie; bogaty program pobytu, opiekę kadry, ubezpieczenie NW AXA TUiR (5000 PLN). Do ceny należy doliczyć dopłatę transportową.

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia