MAZURY - WĘGORZEWO: obóz paintballowo-quadowy 13-18 lat (wyjazd dla dzieci i młodzieży)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 750 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Węgorzewo / Polska
Gdzie: Polska/Węgorzewo
Transport: pociąg,własny
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje

Opis


O OBOZIE

Wszystkich, którzy lubią adrenalinę, zapraszamy na obóz paintballowo - quadowy do Węgorzewa. Przygody, które tu przeżyjecie, będziecie długo pamiętać... Oprócz paintballa, czeka na Was jazda na quadach, rajd samochodami terenowymi (duuuużo błota!), rejs pod żaglami, park linowy i wycieczka autokarowa. Chętni będą mogli skorzystać z zajęć fakultatywnych, poszaleć na motorówce, a nawet zdobyć patent motorowodny. Nasz ośrodek położony jest na obrzeżach Węgorzewa, w sosnowym lesie, nad jeziorem Święcajty. Na miejscu mamy boisko do siatkówki, przystań jachtową, pole do paintballa i darmowy Internet.

ZAKWATEROWANIE

Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy Róży Wiatrów w Węgorzewie nadjeziorem Święcajny. Na miejscu: pole namiotowe, domki kempingowe, przystań, stołówka, pawilon sanitarny z łazienkami. Do wyboru: namioty typu NS ? 6-8 osobowe (zapewniamy łóżko, materac, skrzynie na rzeczy) lub domki kempingowe 6?os (łóżko, pościel) . Łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym. Przy zakwaterowaniu w namiotach wymagany własny śpiwór.

WYŻYWIENIE

w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

KADRA

pedagogiczna oraz instruktorzy.

PROGRAM

Quady: zajęcia odbywają się z podziałem na grupy, w trzech kilkugodzinnych blokach, pod opieką instruktorów, na wytyczonym torze. Poprzedzone są wstępem teoretycznym. UWAGA: super atrakcja - w tym roku dodatkowo dla każdego uczestnika indywidualny wyjazd w teren w towarzystwie instruktora ? czas około 1 godziny.


Paintball: na terenie ośrodka znajduje się pole do paintballa, na którym odbywają się zajęcia. Dodatkowo, na koniec obozu, organizujemy całodniową wyprawę na dwudziestohektarową, niezamieszkałą wyspę, która będzie tylko do naszej dyspozycji. Tam, na zróżnicowanym terenie, rozegramy końcową bitwę. Będziemy grali nie tylko według znanych scenariuszy, ale też spróbujemy całkiem nowych rozwiązań. Każdy uczestnik otrzymuje na czas obozu odzież ochronną, marker, maskę i 1000 kulek. Podczas zajęć zawsze obecny jest instruktor.

Liny: zajęcia w parku linowym na jednej ze śluz Kanału Mazurskiego (śluzie Leśniewo). Wyposażeni w profesjonalny sprzęt i otoczeni opieką pracowników parku będziecie całkowicie bezpieczni. Przeżyjecie niesamowite przygody, chodząc po mostach linowych, zjeżdżając zjazdem tyrolskim, czy skacząc na wahadle wewnątrz komory śluzy, skąd na ląd wrócicie łódką. Park linowy to wielki generator adrenaliny.

Żeglarstwo: jednodniowy rejs po jeziorach Święcajty i Mamry, nad brzeg jeziora Przystań, zwiedzanie bunkrów Wermachtu, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Rejs odbywa się na jachtach otwarto pokładowych klasy DZ, Trener lub kabinowych.

Strzelectwo: na specjalnie dla Was przygotowanej strzelnicy będziecie strzelać z procy, łuku, wiatrówki, karabinku pneumatycznego (wiernej repliki karabinu Beretta), pistoletu pneumatycznego.

Wycieczka autokarowa - Wilczy Szaniec ? zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce.

Elementy survivalu: maskowanie w terenie, przenikanie na teren wroga, budowa schronień itp.

Orienteering: nauka czytania mapy (niezbędna umiejętność podczas wypraw w nieznane!), obsługa kompasu, nauka znaków topograficznych i samodzielne wykonanie mapy. Wszystko to wykorzystamy podczas zawodów na orientację.

Poza tym w programie ? wycieczki piesze do Węgorzewa i na zabytkowy cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej, gry terenowe, ogniska z kiełbaskami i śpiewaniem szant, dyskoteki, zawody sportowe, mecze piłki siatkowej.

Powyższy program może ulec zmianom w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.

*w terminie 7 dniowym program będzie realizowany w ograniczonym zakresie

IMPREZY FAKULTATYWNE

Szkolenie na sternika motorowodnego: pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego (konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej). Patent sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia motorówek o mocy silnika do 80 KM oraz jachtów żaglowych z dodatkowym napędem pomocniczym w postaci silnika. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłaty za patent i egzamin: ulgowa (dla uczących się) 125 zł lub normalna 250 zł. Dodatkowo, w koszt kursu wliczone pięć godzin konsultacji z instruktorem.

Wodne szaleństwo - przejażdżka motorówką, jazda na ?bananie? oraz kole ? 99 zł, pakiet 3 zajęć ? 249 zł

Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną ? 80 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

UBEZPIECZENIE

NNW - 10 000 zł

TRANSPORT

We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd (PKP + autokar) z pilotem organizatora za dodatkową opłatą z Olsztyna + 50 zł, Warszawy + 130 zł, Łodzi + 130 zł, Torunia + 140 zł, Gniezna + 140 zł, Skierniewic + 140 zł, Radomia + 140 zł, Piotrkowa Trybunalskiego + 140 zł, Lublina + 170 zł, Puław + 170 zł, Poznania + 190 zł, Kielc + 190 zł, Koszalina + 190 zł, Częstochowy + 190 zł, Elbląga + 190 zł, Gdańska+ 190 zł, Gdyni + 190 zł, Wrocławia + 190 zł, Katowic + 190 zł, Krakowa + 190 zł, Leszna + 190 zł, Szczecina +200 zł, Gorzowa Wielkopolskiego +200 zł, Zielonej Góry +200 zł. Realizowane przy min. 6 os z danej miejscowości.

ŚWIDCZENIA

Cena podstawowa obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie w wybranego wariantu, program, opiekę kadry (wychowawcy, instruktorzy), ubezpieczenie NW 10 000 zł. Cena podstawowa nie obejmuje: dojazdu z poszczególnych miast, imprez fakultatywnych.

UWGI

Wymagane dokumenty: legitymacja szkolna, karta obozowa, uczestnicy zakwaterowani w namiotach muszą posiadać śpiwór. Program może się zmienić w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie. Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.
Co zabrać na obóz: piżama lub dres do spania, 2 - 3 ciepłe swetry, 2 - 3 pary spodni, 2 ciepłe koszule flanelowe, ciepła bielizna, (podkoszulki, getry), czapka wełniana i przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak), przybory toaletowe, kosmetyki (krem z filtrem UV!), ręczniki, obuwie (trampki, pionierki ? obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie), ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne), gorsza bluza, spodnie oraz buty do zajęć terenowych. Rzeczy przydatne: latarka, rękawiczki, sandałki, klapki, śpiewnik, gitara lub inny instrument, na którym grywasz. Rzeczy zbędne: lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.

Uczestnicy przystępujący do egzaminu na stopień sternika motorowodnego muszą posiadać dodatkowo: zdjęcie legitymacyjne, kompletnie wypełnione załączniki do wniosku egzaminacyjnego na drukach Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (zgoda rodziców oraz zgoda lekarza), pieniądze na opłatę egzaminacyjną i patent (ze zniżką uczniowską 125 złotych, bez zniżki 250 złotych) oraz kserokopię legitymacji szkolnej.
Opłaty pobierają odpowiednie organizacje sportowe.

Warunki uczestnictwa

Transport: pociąg,własny
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje
Zakwaterowanie: ośrodek wypoczynkowy,camping/pole namiotowe
Wyposażenie: jadalnia,sala telewizyjna,port jachtowy

Cena podstawowa obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie w wybranego wariantu, program, opiekę kadry (wychowawcy, instruktorzy), ubezpieczenie NW 10 000 zł. Cena podstawowa nie obejmuje: dojazdu z poszczególnych miast, imprez fakultatywnych.


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia