GRECJA: RIWIERA OLIMPIJSKA „MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE” studencki 18+, wczasy (pobyt wypoczynkowy)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1345 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Nei Pori / Grecja
Gdzie: Grecja/Nei Pori
Transport: autokar
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje

Opis


GRECJA ? RIWIERA OLIMPIJSKA, studencki 18+, wczasy

NEI PORI/SKOTINA BEACH ? nowoczesny i elegancki ośrodek turystyczny, kurort na Riwierze Olimpijskiej położony u podnóża mitycznego Olimpu. Urocze miasteczko z bardzo dobrym klimatem i piękną promenadą wzdłuż plaży, a także z licznymi kawiarenkami, tawernami, dyskotekami, gdzie cały czas tętni życie. Łagodne zejście do morza, piaszczyste plaże i przyjazne dla wszystkich turystów miasteczko to tylko niektóre atrakcje. Bliska odległość od takich atrakcji jak Olimp, Meteory czy Saloniki sprzyja zwiedzaniu najciekawszych miejsc w Grecji. Skotina Beach ? położona ok. 10 km od Nei Pori ? jedna z najczystszych plaż, deptak, sklepiki, gaj oliwny.

PROGRAM

Impreza 12 dni ? pobyt w Grecji 9 dni (8 noclegów).
1 dzień: wyjazd z zgodnie z rozkładem jazdy. Z niektórych miast wyjazd w nocy z 1 na 2 dzień imprezy.
2 dzień: przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię, w trakcie podróży krótkie postoje.
3 dzień: przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach porannych. Krótki spacer po okolicy ? zapoznanie się z terenem. Zakwaterowanie od godz. 14.00. Zajęcia organizacyjno ? porządkowe ? przedstawienie regulaminów, zapoznanie uczestników z programem pobytu, poznanie ofert wycieczek fakultatywnych. Kolacja. Spacer na plażę, zabawy integracyjne. Powrót do hotelu. Nocleg.
3 ? 11 dzień: wypoczynek w Grecji. Program pobytu w Grecji:
- Plażowanie, kąpiele w morzu,
- Rozgrywki sportowe i zajęcia integracyjne m.in.:
- antyczna Olimpiada ? zawody ku czci Zeusa (w nagrodę ? wieńce): m.in. rozgrywki w badmintona, mecz herosów w siatkówkę plażową, pojedynek rydwanów, bieg hoplitów, pięciobój, zawody pływackie,
- Konkurs wiedzy o Grecji, pt. ?Poudawaj Greka?,
- Dyskoteki ? m.in. zabawa dla bogów i bogiń w starożytnych strojach greckich,
- Mity greckie na wesoło ? gra terenowa,
- Animacje fitnessowo- taneczne z nauką greckiego tańca Greka Zorby,
- Realizacja programu fakultatywnego.
11 dzień: wykwaterowanie ok. godz.10.00., złożenie bagaży, wyjście na plażę lub do miasta. Lunch. Odbiór prowiantu na drogę powrotną. Wyjazd z Grecji w godzinach popołudniowych.
12 dzień : przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację, Czechy, w trakcie podróży krótkie postoje. Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

ZAKWATEROWANIE

2. Apartamenty** - pokoje 3,4,5 ? osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, balkonem, TV. Grupa kwaterowana jest w jednym obiekcie. Obiekt położony ok. 200 m od plaży. Pokoje jedno lub dwupokojowe ? studia. Maksymalnie 5-6 osób w studio + łazienka. W każdym studio ? aneks kuchenny z kuchenką, lodówką, naczyniami i sztućcami. Klimatyzacja dodatkowo płatna ? ok. 5 euro/ dobę/ pokój. Należy ze sobą zabrać: ręczniki, środki czystości i środki higieny osobistej.

W każdym wariancie zakwaterowania kierownik zbiera od uczestników 15 euro kaucji na ewentualne szkody wyrządzone podczas pobytu przez uczestników.

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie w hotelowej restauracji (hotel) lub tawernie (apartamenty). Kuchnia grecka i europejska: śniadanie, lunch i kolacja, woda do posiłków). Pierwszy posiłek ? kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek ? lunch w dniu wyjazdu plus prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT

Autokar o podwyższonym standardzie ? WC, klimatyzacja, video, dvd, barek. Wyjazdy potwierdzone z następujących miast: Katowice, Tychy, Bielsko-Biała ? bez dopłaty, Lublin + 110 zł, Warszawa + 100 zł, Łódź + 100 zł, Piotrków Tryb. + 80 zł, Częstochowa + 70 zł, Puławy + 100 zł. Wyjazdy do potwierdzenia (min. 7 uczestników): Zamość + 110 zł, Bydgoszcz +140 zł, Poznań + 140 zł, Wrocław + 140 zł, Opole + 90 zł, Kielce + 100 zł, Radom + 100 zł, Gdańsk +190 zł, Toruń + 140 zł, Kraków + 70 zł. W przypadku niektórych miast wyjazd w nocy z 1 na 2 dzień imprezy ? patrz rozkład jazdy

ŚWIADCZENIA

Cena podstawowa obejmuje: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę kierownika/rezydenta, ubezpieczenie (KL 10000 Euro, NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN) i podatek VAT.
Cena podstawowa nie obejmuje: opłat za wycieczki programu fakultatywnego, dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, kaucji zwrotnej ? 15 Euro. Cena obozu studenckiego/ wczasów nie obejmuje opieki wychowawców.

UWAGI

Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ważny paszport lub dowód osobisty. Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne ok. 60 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny. Prosimy o zabezpieczenie prowiantu na dni przejazdu. Wstęp na dyskoteki od 16 lat.
Obowiązkowa kaucja ? 15 Euro obejmuje ew. szkody wyrządzone przez uczestników, zbierana przy zakwaterowaniu i oddawana ostatniego dnia pobytu w ośrodku (po wykwaterowaniu).

PROGRAM FAKULTATYWNY

propozycje (realizowane przy grupie min. 20 osób):

Ateny - poznajemy stolice i największe miasto w Grecji, słynące z bogatych zabytków okresu starożytnego - cena ok.55 Euro/os. (dodatkowo wstęp na Akropol - osoby powyżej 18 lat ? 12 euro, do 18 lat z ważną legitymacją szkolną - gratis).

Meteory - jednodniowa wycieczka do świętych skał. Geologiczny fenomen, ogromne skały na szczycie których znajdują się klasztory-cena 30 Euro/os. Plus wstęp do jednego klasztoru ? 3 euro/os.

Waterworld ? miasteczko wodne w ok. Salonik ? 35 euro/os.

Rejs statkiem na Skiathos z dyskoteką - rejs z nauką tańca greckiego i dyskoteką, wyspa znana m.in. z kadrów w filmie ?Mamma mia?, odwiedzenie m.in. jednej z najpiękniejszych wysp Koukounaries - cena ok. 40 Euro/os.

Wycieczka do Paleos Panteleimonas i Zamku Platamon ? wioska-skansen - położona na zboczach Olimpu,
urokliwe, starogreckie miejsce, uznawane za jedno z najbardziej magicznych i najpiękniejszych na Riwierze ? 15 euro/ os.

Wycieczka na Olimp i spacer po urokliwym wąwozie Litochoro ? 20 euro

Dyskoteka w klubie - cena ok. 5-8 euro/os

PAKIETY WYCIECZKOWE

Dla wygody można zakupić wycieczki w biurze i nie martwić się o nie na miejscu, wpłata w złotówkach w biurze:
- pakiet I: Ateny, Meteory, Skhiatos: cena 495 zł
- pakiet II: Meteory, Waterworld, Skhiatos: 415 zł

Wykupienie pakietu nie gwarantuje udziału we wszystkich wycieczkach ? wycieczki odbywają się przy min. 20 uczestnikach chętnych. Istnieje możliwość zamiany wycieczki w ramach obu pakietów w przypadku odwołania jednej z nich.

UWAGI DOTYCZĄCE TRANSPORTU

1. Na odcinkach krajowych dopuszcza się przejazd innym środkiem transportu niż wyszczególniony w ofercie (antena mikrobusem, PKP lub samochodem osobowym pod opieką wychowawcy - konwojenta) oraz przesiadkę do autokaru docelowego.
2. Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi lub kolejkami na granicy, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych.
3. Zbiórka uczestników na 20-30 minut przed odjazdem.
4. W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może zaproponować inny transport lub odwołać połączenie antenowe.
5. Postoje w trakcie podróży zagranicznych organizowane są co ok. 4 godziny w miejscach do tego przystosowanych (z toaletami, zapleczem gastronomicznym, miejscami do spożycia posiłków).
6. Dojazdy antenowe realizowane przy min. 7-8 uczestnikach.

Tagi: grecja, Inne, Nei Pori

Warunki uczestnictwa

Transport: autokar
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje
Zakwaterowanie: apartament

Cena podstawowa obejmuje: transport, zakwaterowanie w apartamentach, wyżywienie, opiekę REZYDENTA/KIEROWNIKA, ubezpieczenie (KL 10000 Euro, NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN) i podatek VAT. Cena podstawowa nie obejmuje: opłat za wycieczki programu fakultatywnego, dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, kaucji zwrotnej – 15 Euro.


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia