Rowery holenderskie podbijają serca polaków

W Polsce ostatnimi czasy, ogromną sławą cieszą się rowery holenderskie. Są to rowery nieskomplikowane, proste oraz oszczędne w eksploatacji, a jak nazwa wskazuje, pochodzenie ich jest z Holandii. Jeśli ktoś zwiedzał Holandię bez wątpienia zauważył, iż ten rower miejski spotkać można niemal wszędzie, tworzy wręcz życie tego państwa.

Rowery holenderskie zaprojektowane zostały do jazdy po mieście. Podróż do pracy, wycieczka z przyjaciółmi, relaks – każdy element osiągnąć można zakupując wyłącznie jeden pojazd. Przez niektórych rower ten uznany jest za dzieło sztuki, które własną prostotą i pięknem zachwyca coraz to większą liczbę użytkowników.

Rower miejski, zwany Holendrem, przez charakterystyczną ramę wymusza prostą sylwetkę ciała, co umożliwia podziwianie otoczenia – zupełnie inaczej niż klasyczne górskie rowery. Ich porządna konstrukcja jest trwała i niezawodna, niewątpliwie wytrzyma wiele lat użytkowania w każdych warunkach.

Rowery holenderskie wyróżniają się także wieloma wbudowanymi, praktycznymi przyrządami, m.in. biały, odblaskowy pasek na tylnym błotniku, przednie światło, koła stalowe, osłonięty łańcuch, co zabezpiecza ubrania przed zniszczeniem. Warto również nadmienić iż hamulce i przerzutki schowane są tak, aby nie były widoczne, są one odporne na różne warunki pogodowe, są wręcz niezniszczalne.

Holender to bez wątpienia najlepszy rower miejski, który jest doskonale przystosowany do miejskich warunków. Istnieje wiele wersji tych dwukołowców, jednak każdy spośród nich jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Gdy zobaczysz właściwy egzemplarz, bezzwłocznie wiedzieć będziesz że jest wręcz stworzony dla Ciebie.

Źródło: autosport.media.pl