Wycieczka rowerowa - Toskania (inny)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 2790 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Toskania / Włochy
Łagodne stoki pocięte łanami pszenicy, porośnięte trawą, obsadzone drzewami oliwnymi, cyprysami i winoroślami to świetny teren do aktywnego wypoczynku. Tak przywita nas Toskania!

Opis

Łagodne stoki pocięte łanami pszenicy, porośnięte trawą, obsadzone drzewami oliwnymi, cyprysami i winoroślami to świetny teren do aktywnego wypoczynku. Tak przywita nas Toskania! Niemal taką samą utrwalił na swoich obrazach Leonardo da Vinci, który urodził się nieopodal Florencji.
Trasy rowerowe poprowadzą nas do miejsc pachnących bazylią oliwą, rozmarynem i czosnkiem. Na każdym jarmarku podelektujemy się smakiem porchetta ( jedynego w swoim rodzaju pieczonego faszerowanego prosięcia).Nieodzownym dodatkiem będzie toskańskie wino spod znaku czarnego koguta mającego swoje korzenie jeszcze w średniowieczu.
Podziwiając toskańskie krajobrazy i pamiętające Etrusków zabytki nie sposób pominąć dumnych mieszkańców, którzy uważają swoje miejsce zamieszkania za centrum wszechświata. Trasa wyprawy poprowadzi nas do miast i miasteczek, w których czas się zatrzymał. Średniowieczne i renesansowe budowle pozwolą poczuć klimat początku kultury europejskiej.
Odwiedzimy Sienę i Florencję ? dwa rywalizujące ze sobą od prawie 1000. lat miasta. Florencja zaimponuje nam pałacami, dziełami sztuki i nazwiskami wybitnych postaci związanych z tym miastem np. Dantego, Amerigo Vespucci, Michała Anioła. Pospacerujemy po liczącym 700 lat moście Ponte Vecchio- miejscu żyjącym własnym życiem, w którym niezwykły klimat, oprócz straganów i wystawców biżuterii, tworzy lokalny śpiewak.

W Sienie poczujemy się jak żywcem przeniesieni do XVI wieku. W zasadzie od tamtych czasów nic się tu nie zmieniło. Miasto to przyciąga turystów najsłynniejszą włoską gonitwą konną zwaną Il Palio odbywającą się dwa razy w roku.. Jest to wyścig niezwykle zacięty, bo liczy się tylko zwycięstwo. Podczas palio w mieście można spotkać znane gwiazdy fascynujące się wyścigiem.
Zajrzymy także do innych miejsc, które urzekną nas krajobrazem lub zainteresują niecodziennym wydarzeniem.. Aby poznać Toskanię , trzeba tam być, pobudzić zmysły wonnymi ziołami, posmakować potraw i wina, dać się przenieść w czasie i poczuć gorącą atmosfer sieneńskiego palio.

Warunki uczestnictwa

Cena zawiera:

przejazd autokarem; wyżywienie: śniadania, prowiant na trasę; zakwaterowanie w domkach kempingowach/hotelach turystycznych; piekę pilota;podstawowy serwis rowerowy;asysta samochodu technicznego; apteczka;przewóz bagażu na trasie; przewóz roweru w specjalnej przyczepie; ubezpieczenie standard: koszty leczenia 10.000EUR/koszty ratownictwa 5.000EUR (podlimit KL)/następstw nieszczęśliwych wypadków 4.000EUR/bagaż 250EUR; przejazdy przewidziane programem

Cena nie zawiera:

obiadów / obiadokolacji (możliwość zakupu/przygotowanie); biletów wstępów zwiedzanych obiektów;opłat za wycieczki; bilet lotniczy; ubezpieczenie rozszerzone: koszty leczenia 20.000EUR/koszty ratownictwa 5.000EUR (podlimit KL/następstw nieszczęśliwych wypadków 8.000EUR/bagaż 500EUR (+3zł/dzień); ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania uczestnictwa(2,4% ceny wyprawy); rozszerzenie ubezpieczenia: dopłata do zakwaterowania jednoos.; pozostawienie samochodu na parkingu.

Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia