Folgaria - Hotel Tomasi 3* (pobyt wypoczynkowy)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 1790 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Folgaria / Włochy
Gdzie: Włochy/Folgaria
Transport: autokar,własny
Wyżywienie: śniadania,obiadokolacje

Opis


REGION

FOLGARIA to kolejna perełka włoskich Dolomitów, nie odkryta jeszcze należycie przez polskich turystów. Odwiedzenie tego kurortu to absolutny obowiązek każdego szanującego się zapaleńca sportów zimowych! Położona jest w samym sercu południowo-wschodniego Trentino, zaledwie 20 km od zjazdu z autostrady, co przyczynia się do tego, że jest to jeden z włoskich okręgów, do którego nam najbliżej. Wraz z Lavarone wchodzi w skład karuzeli narciarskiej Skitour dei Forti, liczącej około 100 km tras, z której rozpościerają się wspaniałe widoki południowego pasma Dolomitów, a przy dobrej widoczności również bardziej oddalone góry Południowego Tyrolu. Sama Folgaria liczy około 70 km tras i ma wszystkie cechy najlepszych alpejskich kurortów ? prócz korzystnego położenia proponuje, fantastyczne, bardzo urozmaicone zaplecze gastronomiczne, od tradycyjnych restauracji, po nowoczesne snack-bary, zaplecze rekreacyjne, takie jak: całoroczne lodowisko, hale sportowe do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, basen, nie zapominając o lekkiej rozrywce: bary apres ski, puby, dyskoteki. Narciarzy przyciągają tu zadbane trasy o różnym stopniu trudności, a także nowoczesne wyciągi. Atrakcją może okazać się historyczna trasa Salizzona di Fondo Grande, pozwalająca obejrzeć umocnienia z okresu I wojny światowej. Na wytrawnych narciarzy czekają tutaj naprawdę trudne trasy, średnio zaawansowani znajdą wiele miejsc do spokojnego szusowania, a początkujący z łatwością postawią pierwsze kroki na specjalnych trasach przygotowanych do nauki jazdy. Folgaria uważana jest za jeden z najbardziej przyjaznych rodzinom ośrodek narciarski we Włoszech. Dla snowboardzistów przygotowano nowoczesny snowpark, a dla amatorów sanek - tor saneczkowy. To co wyróżnia Folgarię to niesamowita otwartość i gościnność jej mieszkańców. Niezwykle przyjazne nastawienie do turystów powoduje, że pobyt w tym miejscu staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

ZAKWATEROWANIE

HOTEL TOMASI *** Budynek, w którym mieści się hotel jest jednym z najstarszych w okolicy, a jego historia sięga 1860 roku. Od ponad 100 lat rodzina Tomasi przekazuje z ojca na syna pasję prowadzenia hotelu, ich zaangażowanie i dbałość o szczegóły owocują stale rosnącą liczbą powracających i zadowolonych klientów. Niewątpliwym atutem obiektu jest również jego położenie w samym centrum Folgarii, przy tętniącym życiem deptaku pełnym sklepików, kawiarni i restauracji, gdzie można miło spędzić czas po dniu spędzonym na stoku. A jeśli już o stokach mowa dostać się do nich można małą kolejką, która zatrzymuje się przed hotelem. Do dyspozycji gości hotel oddaje przestronną restaurację, bar, recepcję oraz wygodne sale, w których można spędzić miły wieczór ze znajomymi, a w których my nie raz będziemy organizowali fantastyczne wieczory. Pokoje urządzone są w klasycznym stylu, wszystkie z łazienkami, telewizorem, sejfem i suszarką do włosów.
WYŻYWIENIE: Hotelowa restauracja serwuje dwa posiłki dziennie: śniadania w formie bufetu i obiadokolacje do wyboru z karty, ze zróżnicowanymi, pieczołowicie dobranymi daniami z bufetem sałatkowym. Napoje do obiadokolacji nie są wliczone w cenę.

SZKOLENIA NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE

Na wyjazdach organizowane są kursy jazdy na nartach i snowboardzie. Szkolenia trwają 2 godziny dziennie po wspólnej rozgrzewce. Planowane są 3 grupy o różnych stopniach zaawansowania nauki jazdy na nartach oraz
2 grupy szkoleń snowboardowych. Szczegóły dotyczące szkoleń znajdują się na stronie 4 katalogu lub na stronie www.sunsnow.co pod zakładką szkolenia.

ALPIK - Alpejskie przedszkole dla dzieci

KLUB ALPIKA to szkoła młodych narciarzy, prowadzona na stoku codziennie przez polskich instruktorów. Program obejmuje: rozgrzewkę, zajęcia narciarskie oraz gry i zabawy integracyjne na stoku. Zajęcia w Klubie Alpika przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 - 12 lat. Dzieci są dzielone na dwie grupy wiekowe młodszą 4 - 7 oraz starszą 8 - 12 lat. Dzieci, które dobrze jeżdżą mają zajęcia z jazdy sportowej oraz freestylu

ANIMACJE WIECZORNE

Nasza kadra organizuje różne rozgrywki sportowe, gry i zabawy, których celem jest bliższe poznanie ze sobą uczestników. Na stoku proponujemy: rozgrywki w butach narciarskich w unihokeja i w piłkę siatkową, badmintona, malowania graffiti, jak również zabawę przy grillu i gorącym winie. Wieczorem niezwykłe emocje z Al Capone, wieczór hazardu, karaoke oraz inne ciekawe zajęcia narciarskie/snowboardowe w tym taneczne szaleństwo w zaprzyjaźnionym barze. Dodatkowo każdy region ma coś atrakcyjnego do zaoferowania. Na początku turnusu nasza kadra informuje o organizowanych imprezach w regionie.

CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie, wyżywienie HB, skipass na 6 dni Folgaria - Fiorentini, ubezpieczenie, animacje wieczorne, opiekę pilota

CENA NIE ZAWIERA

Dojazdu autokarem + 400 zł
Szkoleń narciarskich / snowboardowych + 350 zł
Przedszkola narciarskiego ALPIK + 450 zł ( dostępne w terminach przedstawionych w uwagach )
Napojów do obiadokolacji

RABATY I DOPŁATY

Przyznawane trzeciej i czwartej osobie w pokoju przy dwóch osobach pełnopłatnych:
-dziecko poniżej 3 lat: gratis ( w przypadku dojazdu autokarem 450 zł )
-dziecko 3-8 lat: cena wyjazdu 700 zł
-dziecko 8-14 lat: minus 400 zł
-młodzież powyżej 14 lat: minus 180 zł
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 200 zł

UWAGI

INFO
Sobota-sobota - turnusy dla osób z dojazdem własnym
Piątek - niedziela - turnusy dla osób z dojazdem autokarem

UBEZPIECZENIE
Uczestnicy ubezpieczeni są od Kosztów Leczenia za granicą na kwotę 10 000 EUR ( w tym ratownictwo górskie do kwoty 5000 EUR ) oraz NNW do kwoty 2000 EUR. Istnieje możliwośc dokupienia dodatkowych ubezpieczeń.

ALPIK
Możliwość dokupienia Przedszkola Narciarskiego w nastęujących terminach:
-18.01.2014 - 25.01.2014
-25.01.2014 - 01.02.2014

Zapraszamy !

Warunki uczestnictwa

Transport: autokar,własny
Wyżywienie: śniadania,obiadokolacje
Zakwaterowanie: hotel

cena zawiera:7 noclegów w hotelu 3*, 7 śniadań, 7 obiadokolacji,skipass na 6 dni, opieka rezydenta,animacje sun&sun w hotelu, podatek Vat marża
możliwość dokupienia szkoły narciarskiej dla dzieci ALPIK oraz Alpik Extra - zajęć wieczornych oraz szkoleń narciarskich lub snowboardowych dla dorosłych, ubezpieczenia SKI, transport, przelot samolotem i transfer


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia