Cesarskie Chiny z opcja – Tybet i Nepal 2013 (oferta objazdowa)

Masz pytania? Napisz maila: kontakt@escapador.pl

cena od: 5577 PLNTerminy i cenyZadaj pytanie
Miejsce: Pekin / Chiny
Gdzie: Chiny/Pekin
Transport: samolot
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje

Opis


Cesarskie Chiny wyjazd 29 czerwca i 21 września 12

Cesarskie Chiny wyjazd 29 czerwca i 21 września 12

Grupy potwierdzone !

:::PEKIN ? WIELKI MUR ? XI?AN ? LUOYANG ? LONGMEN ? SUZHOU ? SZANGHAJ ::::

1Dzień 28 czerwca Wylot z Polski do Pekinu
Wylot z Warszawy do Pekinu.

2 Dzień 29 czerwca PEKIN
Po przylocie, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na aklimatyzację. Po południu, krótkie zwiedzanie. Kolacja.

3 Dzień 30 czerwca PEKIN
Zwiedzanie Pekinu: Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) ? największy plac miejski na świecie. Zakazane Miasto (zimowy pałac cesarski) ? rezydencja 24 cesarzy z dwóch ostatnich dynastii Ming i Qing; symbol cesarskiej potęgi i władzy. Świątynia Nieba ? największy obiekt sakralny cesarskich Chin; miejsce, w którym cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się niezaprzeczalnym symbolem Pekinu. Fakultatywnie udział w występie akrobatów ($20) Kolacja. (B,D)

4 Dzień 01lipca BADALING ? WIELKI MUR
Wyjazd z hotelu o 0730 do 0830. Przejazd (około 2 godzin)na Wielki Mur, symbol starożytnej chińskiej cywilizacji i symbol Chin. Po drodze krótka wizyta w fabryce jadeitu, gdzie można kupić pamiątki. Piesza wycieczka na Wielki Mur -około 1,5 godziny oraz do największej restauracji na typowy chiński obiad. Przejeżdzamy ok 45 minut do Mauzoleum Changling, gdzie zobaczymy jeden z 13 Grobowców Ming. Są to grobowce 13 cesarzy dynastii Ming. Przejedziemy obok budowlanych ikon -Pekinu ?Bird Nest? i ?Water Cube? w Olympic Green. Przyjazd do hotelu w późnych godzinach. Kolacja (B,D)

5 Dzień 02 lipca PEKIN
Po śniadaniu wyruszamy rikszami (Jianozi) oglądając po drodze malownicze okolice Shishahai Lake i ?Hutong? stare dzielnice Pekinu, gdzie dominuje kompleksowa zabudowa budynków tworzących czworokątny dziedziniec. Odwiedzimy Drum Tower, gdzie będziemy mogli zobaczyć jak z lotu ptaka, starożytne miasto. Po obiedzie wizyta Summer Palace. Znany jako największe i najlepiej zachowane cesarskie ogrody świata, Pałac Letni wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1998 roku. Zaproszeni będziemy do ceremonii parzenia herbaty w tradycyjnej herbaciarni. Zakupy w Pearl Center. Transfer na dworzec kolejowy w Pekinie i nocny przejazd pociągiem do Luoyang. (B,L)

6 Dzień 03 lipca LUOYANG
Po przyjeździe spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu na śniadanie, przejazd do Longmen Caves. Groty i nisze Longmen zawierają największą i najbardziej imponującą kolekcję rzeźb Buddy z końca dynastii Północnej Wei i Tang (316-907). Prace te, w całości poświęcone są religii buddyjskiej, stanowią najcenniejszy punkt chińskiej rzeźby w kamieniu. Powrót do Luoyang. (B,D)

7 Dzień 04 lipca LUOYANG ? XI?AN
Po śniadaniu jedziemy do Shaolin Temple. Jest to miejsce narodzin jednego z największych na świecie słynnych sztuk walki ? Kung Fu. Świątynia została zbudowana w 495 w okresie Wei Północnej (386 do 534). Służyła jako świątynia przodków buddyzmu. Obecnie świątynia jest znana na całym świecie z chińskich sztuk walki, kamiennych tablic z napisami: malowideł z dynastii Ming i kamiennej pagody, wzniesionej w okresie dynastii Tang i Qing (618 do 1911). Świątynia znajduje się na liście światowego Dziedzictwa UNESCO wpisana w 2010. Podczas pobytu, będziemy mogli cieszyć się pokazem Kungfu Show. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd do Xian. Po przyjeździe do Xian, spotkanie naszego przewodnika i transfer do hotelu.

8 Dzień 05 lipca XI?AN
Nasze zwiedzanie zaczniemy od Terakotowej Armii. Jest to najbardziej znane i największe na świecie Muzeum Wojskowe, zapisane także jako ósmy cud świata. Następnie wizyta w Xian Art, fabryce produkującej repliki armii terakotowej. Potem wycieczka do Muzeum Prowincji Shaanxi, które stworzono na wzór pałacu dynastii Tang. W muzeum znajduje się 113.000 relikwii odkrytych lokalnie. Fakultatywnie udział w cudownym Tang Dynasty Show ( 30 USD) Kolacja ? bankiet pierożkowy. (B,D)

9 Dzień 06 lipca XI?AN? SHANGHAI
Po śniadaniu idziemy na spacer wzdłuż ulicy, Ancient Kulture, Kultury i Bell & Drum Tower Square. Następnie wizyta w Wielkim Meczecie, który powstał w 742 i nadal jest aktywnym miejscem kultu. Po typowym chińskim obiedzie w miejscowej restauracji, odwiedzimy Pagodę Big Wild Goose, która została zbudowana w 648. Pagoda jest uważana za symbol Xian. Transfer na dworzec kolejowy i nocny przejazd do Szanghaju.(B,L)

10 Dzień 07 lipca SHANGHAI
Po przyjeździe do Szanghaju, transfer do hotelu. Po śniadaniu, nasze zwiedzanie zaczniemy od Jade Buddha Temple, która została zbudowana w 1882 roku. Następnie wizyta w Ming Garden Yu, który jest najbardziej znanym klasycznym ogrodem chińskim w Szanghaju. Po obiedzie zwiedzanie bardzo imponującej dzielnicy Bund, znanej jako symbol Szanghaju. Bund jest znana z ogromnych wieżowców wszystkich stylów znanych na zachodzie, wspaniale pokazujących sztukę architektury. Wieczorem dla chętnych fakultatywny rejs statkiem po rzece Huang Pu, przepływającej wzdłuż rozświetlonego Bundu (25 USD). (B, D)

11Dzień 08 lipca SHANGHAI? SHUZOU - PEKIN
Po śniadaniu, wyjazd z hotelu i przejazd ok 2 godzin do Suzhou. Zwiedzanie ogrodu, Humble Adminstrator`s Garden, jest to jeden z największych z ogrodów w Suzhou. Po typowym chińskm obiedzie w miejscowej restauracji, wybierzemy się na przejażdżkę łodzią po Canale Grande, który został zbudowany w okresie dynastii Tang. Później wizyta przy Bramie, Pan, jedynej z ocalałych bram miejskich która była zbudowana na dawnej fosie w Suzhou. Następnie odwiedzimy fabrykę jedwabiu. Transfer na lotnisko w Szanghaju w późnych godzinach wieczornych i przelot do Pekinu. (B, D)

12Dzień 09 lipca PEKIN
Transfer na lotnisko, wylot do domu.

CENA 7200PLN od osoby w pokojach 2 osobowych
Cena zawiera:
1. Zarejestrowani anglojęzyczni przewodnicy miejscowi. Opieka polskojęzycznego pilota.
2. Kierowca + klimatyzowane pojazdy. Bilety kolejowe w przedziałach 4 osobowych (2 łóżka na dole i 2 na górze) istnieje możliwość dopłaty do przedziału 2osobowego
3. Posiłki, jak określono. B = Hotel śniadanie, L / D = lunch / kolacja w lokalnych chińskich restuaracjach.
4. Zakwaterowanie w hotelach 3*
Cena nie zawiera:
1. Biletów wstępu i napiwków, $280 płatne pilotowi po przybyciu do Pekinu.
2. Wydatków osobistych.
3. Wizy chińskiej
4. Wszelkich posiłków, które nie są określone w programie.
5. Fakultatywnych dodatkowych

Terminy wyjazdów: 28 czerwca ? 09 lipca 2012, 21 września ? 2 października 2012

Dodatkowo opcja wyjazdu do Tybetu, przewodnik anglojęzyczny

TYBET

1Dzień 10lipca Shanghai-Lhasa przelot
Po przybyciu do Lhasy, spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Czas na aklimatyzację.
Miasto leży na wysokości 3700m (D)

2Dzień 11lipca Lhasa
Rano wizyta w Pałacu Potala ? symbolu Lhasy, rezydencji kolejnych Dalajlamów. Po południu wizyta w centrum buddyzmu tybetańskiego-Jorhkang świątyni, gdzie można się natknąć na pielgrzymki pochodzące z każdego zakątka Tybetu. Zwiedzane obiekty są na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNISCO.
(B + L)

3Dzień 12lipca Lhasa
Rano zwiedzimy klasztor Drepung, jest to największa szkoła buddyzmu tybetańskiego, z największą liczbą mnichów w Tybecie. Klasztor był zimową rezydencją Dalajlamy. 5 ? ty Dalajlama przeniósł swój pobyt do Pałacu Potala. A po południu, odwiedzimy Klasztor Sera, w którym odbywają się słynne w całym Tybecie debaty mnichów. Odwiedzimy pałac letni - Norbu Lingka. Zbudowany w 1751, Norbu Lingka był letnią rezydencją Dalajlamy. (B + L)

4Dzień 13lipca Lhasa - wylot
Transfer na lotnisko. Koniec serwisu. (B)

Cena 600 AUD w 4* hotelach, tylko za świadczenia lądowe
Cena zawiera:
1. Zwiedzanie i bilety wstępu do określonych atrakcji.
2. Usługi anglojęzycznego lokalngo przewodnika.
3. Kierowcę + klimatyzowany autokar.
4. Posiłki, jak określono. B = Hotel śniadanie, L / D = lunch / kolacja w lokalnej chińskiej restauracji.
5. Zakwaterowanie w hotelu.
6. Opłaty za usługi i podatki rządowe.
7. Ubezpieczenie podróży.

Cena nie zawiera
1.Biletów lotniczych.
2.Wydatków o charakterze osobistym.
3. Permitu na wjazd do Tybetu.
4. Wszelkich posiłków, nie podanych w programie.
6. Napiwków i usług portierów.

Terminy 28 czerwca ? 09 lipca, 21 września ? 02 października 12

Tagi: Chiny, Pekin

Warunki uczestnictwa

Transport: samolot
Wyżywienie: śniadania,obiady,kolacje
Zakwaterowanie: hotel
Wyposażenie: TV,telefon,restauracja,park wodny,whirpool,klimatyzacja centralna,klimatyzacja indywidualna,parking,bar,kawiarnia,klub nocny,sklep,sala telewizyjna,sala wielofunkcyjna,sala konferencyjna,telefaks,internet,business room,lekarz,taxi,winda

1. Zwiedzanie do określonych atrakcji. 2. Zarejestrowani anglojęzyczni przewodnicy miejscowi. Opieka polskojęzycznego pilota. 3. Kierowca + klimatyzowane pojazdy. Bilety kolejowe w przedziałach 4 osobowych (2 łóżka na dole i 2 na górze) istnieje możliwość dopłaty do przedziału 2osobowego 4. Posiłki, jak określono. B = Hotel śniadanie, L / D = lunch / kolacja w lokalnych chińskich restuaracjach. 5. Zakwaterowanie w hotelach 3*


Terminy

Termincenaopis 

Mapa wydarzenia