rowery - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Planowanie górskiego wyjazdu

Data publikacji: 2013-10-04 10:08
Zapewne większość z nas ma już jakieś plany powakacyjne jednak część nadal jest w pracy bądź po prostu nigdzie się jeszcze nie wybrała. Dlatego polecam wyjazd w góry , jest on najtańszą opcją wyjazdu powakacyjnego oraz nie potrzeba do niego biura podróży bądź specjalnych formalności. Wszystko można załatwić od ręki poprzez , po pierwsze załatwienie transportu po drugie znalezienie odpowiedniej bazy hotelowej oraz po trzecie konkretnej lokalizacji. Miejsc wypoczynku jest wiele jednak na wstępie zaznaczę te najważniejsze czyli : Beskidy , Tatry , Bieszczady oraz Góry Świętokrzyskie . Nie będę w tym artykule rozwodził się które są dla kogo tylko ograniczę się do podania kilku ogólnych wskazówek.

Jak nie zgubić się w terenie

Data publikacji: 2013-10-03 11:53
Nie ma chyba na świecie osoby, która choć raz nie straciła by orientacji w obcym dla siebie otoczeniu - w lasach, górach czy na nizinach.

Kraina whisky i złotem płynąca

Data publikacji: 2013-10-02 15:39
Szkocja to kraina, która nie skąpi niezwykłych krajobrazów i pięknych budowli. Poza bogactwem historycznym i kulturowym, Szkocja jest także pełna złota, dlatego dostała ona pozwolenie na budowę pierwszej od 500 lat kopalni złota.

Mechanika w działaniu rowerów

Data publikacji: 2013-10-02 15:32
Rowery stanowią nieocenioną pomoc w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Dzięki tym właśnie rowerom osoby dotknięte inwalidztwem ruchowym mogą powrócić do zdrowia i cieszyć się poprawą ich sprawności ruchowej. 

Bielizna termoaktywna

Data publikacji: 2013-09-09 11:47
Jogging, jazda na rowerze, jazda na nartach? Nie ważne jaki sport uprawiasz. Prawie każda dyscyplina będzie przyjemniejsza, jeśli odpowiednio wyposażysz swoją garderobę. Chodzi o specjalistyczną bieliznę – bieliznę termoaktywną.

Rower górski czy szosowy na wakacje?

Data publikacji: 2013-09-04 11:55
W tym tekście postaram się odpowiedzieć na to krótkie pytanie. Czy w przypadku wyjazdu na wakacje brać pod uwagę rower szosowy czy górski. Oczywiście w tym wypadku trzeba zwrócić uwagę na to gdzie jedziemy jednak postaram się odnaleźć pewne abstrakcyjne wskazówki które pomogą odpowiedzieć na to pytanie dwóm stronom.

Bike Maraton - Wisła i zagadka motywacyjna

Data publikacji: 2013-09-03 12:45
Heh.  Jakieś pięć minut temu, na moim fejsie podzieliłem się info, że nie mam motywacji do pisania na blogu i że na relację z wyścigu trzeba będzie jeszcze poczekać. I tylko jak wysłałem tego posta to dopadła mnie chęć napisania jej. Fajnie nie? Poczekałem chwilę, z nadzieją, że mi to szybko minie, ale nie mija, więc piszę.  Zapraszam.

Spróbuj dirt jumpingu!

Data publikacji: 2013-08-27 10:11
Jazda na rowerze od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzenia wolnego czasu. Pozwala usprawnić funkcjonowanie układu krwionośnego i mięśniowego, spalić kalorie,  wyrzeźbić ciało. Bardzo korzystnie wpływa na stawy oraz kręgosłup. Jednak jazda na rowerze to nie tylko poprawa nastroju oraz pożytek dla naszego zdrowia. Taka forma aktywności może również podnosić poziom adrenaliny we krwi, a także dostarczać niesamowitych przeżyć.

Powerade Volvo MTB Marathon - Korbielów

Data publikacji: 2013-08-21 08:38
Hej, po wzmożonym ruchu na moim blogu zauważyłem, że kilka osób chciałoby się dowiedzieć jak mi poszło w Korbielowie. Tak właściwie to nie chciało mi się pisać tego, jednak ostatecznie stwierdziłem, że napiszę kilka słów.

Welocypedy, czyli rowery

Data publikacji: 2013-08-08 08:24
Rowery zwane w XIX wieku welocypedami najbardziej rozpowszechniły się w Stanach Zjednoczonych. Powstało tam ponad 30 patentów na rozmaite konstrukcje, założono także szkoły nauki jazdy na rowerach i w samym Nowym Jorku doliczono się ponad 5 tysięcy uczniów odwiedzających szkoły tego typu.

Continental Race King

Data publikacji: 2013-08-02 08:26
Z dwudniowym opóźnieniem, zabieram się do pisania kolejnego wpisu dotyczącego testu sprzętu rowerowego. Jako pierwsze na ruszt trafiają opony - Continental Race King. Swoją przygodę z tymi oponami zacząłem w lutym 2011 roku, kiedy to założyłem je do Kellysa zamiast opon Kellys Cobra. Różnica była od razu zauważalna, gdyż jest to opona zupełnie inna... Ale o odczuciach trochę później. Teraz kilka suchych danych. Race King występuję na rynku w aż 5 wersjach (Supersonic, RaceSport, Protection, UST-Tubeless i zwykła drutowana). W każdej wersji można wybrać opony o dwóch szerokościach: 2.0 i 2.2.  Są to opony przeznaczone do wyścigów XC i Maratonów. Tyle z podstawowych informacji, teraz zobaczymy jak wygląda to w rzeczywistości.

Łan łej tiket - z rowerem przez Polskę

Data publikacji: 2013-07-29 09:37
Oj, lubię takie wieczorki jak ten dzisiejszy. Jest cieplutko, przyjemnie, z głośniczków leci ładna muzyczka, a mnie napada chęć napisania czegoś. O tak. Fajne uczucie. Dlatego pewnie to doceniam, bo w przeciągu pisania tego posta pewnie kilka razy mi minie, jednak mam taką cichą nadzieję, że go skończę.

Rowerzyści na cenzurowanym

Data publikacji: 2013-07-25 09:19
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?

Gdzie na rower w Wielkopolsce?

Data publikacji: 2013-07-17 09:38
Fani dwóch kółek mieszkający w wojewódzkie wielkopolskim - lub wybierający się tam na weekend lub urlop - mają wszelkie powody do zadowolenia, ponieważ ten region Polski jest szczególnie bogaty w atrakcyjne szlaki rowerowe. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać i jak się przygotować do takiego wyjazdu.

Urazy w sporcie

Data publikacji: 2013-07-15 10:04
Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez ćwiczeń fizycznych. Doskonale znamy starą prawdę: sport to zdrowie. Czasem jednak aktywność fizyczna może doprowadzić do chwilowej utraty sprawności. Uprawianie sportu wiąże się bowiem z ryzykiem różnych urazów. Najbardziej podatne na kontuzje są kończyny górne oraz dolne (zarówno stawy, jak i kości).

Kompendium górskich szczytów - Lubań

Data publikacji: 2013-06-18 09:42
Lubicie góry? Skoro to czytacie to na pewno tak. A może dopiero zaczynacie swoją górską przygodę i nie wiecie gdzie zacząć? Bez względu na odpowiedź trafiliście doskonale, nasze Kompendium górskich szczytów to baza miejsc wypadowych dla amatorów górskich klimatów. Podpowiemy co was czeka na wielu z nich, jak je zdobyć, co warto zobaczyć i zwiedzić, o czym pamiętać żeby nie ominęło was nic ciekawego i nie przytrafiło nic złego. Przybliżymy wam góry z czołówki najpopularniejszych i te mniej znane perełki polskich szczytów. Czytajcie i w góry marsz!

Niesamowite rowerowe szlaki

Data publikacji: 2013-07-02 10:13
Jeśli jazda rowerem jest dla Ciebie czymś więcej niż rekreacyjną przejażdżką, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Przedstawiamy w nich trasy, które pod każdym względem są wyjątkowe, wymagające i zapierające dech.

Kompendium górskich szczytów ? Trzy Korony

Data publikacji: 2013-06-17 10:06
Lubicie góry? Skoro to czytacie to na pewno tak. A może dopiero zaczynacie swoją górską przygodę i nie wiecie gdzie zacząć? Bez względu na odpowiedź trafiliście doskonale, nasze Kompendium górskich szczytów to baza miejsc wypadowych dla amatorów górskich klimatów. Podpowiemy co was czeka na wielu z nich, jak je zdobyć, co warto zobaczyć i zwiedzić, o czym pamiętać żeby nie ominęło was nic ciekawego i nie przytrafiło nic złego. Przybliżymy wam góry z czołówki najpopularniejszych i te mniej znane perełki polskich szczytów. Czytajcie i w góry marsz!  

Zamek w Kórniku

Data publikacji: 2013-06-21 12:33
W dawnym Pałacu Działyńskich w Kórniku w pobliżu Poznania pojawia się nocami widmo dawnej pani tego zamku Teofili Z Działdyńskich Szołdrskiej Potulickiej.