Norwegia krajem dla miłośników sportów ekstremalnych

Kraje skandynawskie słyną z niezwykłe i surowej urody, a także chłodnego klimatu. Mało kto jednak wie, że Norwegia jest prawdziwą kolebką sportów ekstremalnych. Co oferuje w kwestii sporu ten kraj?

BASE jumping, narciarstwo ekstremalne, wspinaczka lodowa, snowkiting czy skoki na bungee to tylko część sportów ekstremalnych, które można uprawiać w Norwegii. Jest ona krajem, który słynie z doskonałych warunków do trenowania sportów, wiążących się z prawdziwym zastrzykiem adrenaliny czy emocji. Możliwe jest to dzięki warunkom naturalnym oraz specyficznemu ukształtowaniu terenu.

Ze względu na dosyć ostry klimat, Norwegia jest propozycją dla prawdziwych twardzieli i nieustraszonych miłośników sportów ekstremalnych. Odbywa się tu między innymi jeden z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów na terenie wysuniętego na północ regionu Finnmark.

Godnym uwagi jest również wyścig snowkitingu VAKE, którego trasa liczy sobie aż 200 kilometrów i przebiega nad fiordem Varagner. Na terenie tego kraju organizowane są również festiwale zimowe Svalbard Skimarator oraz Vinterveko. Jednak największą popularnością cieszy się Tydzień Sportów Ekstremalnych w Voss, czyli Ekstremsportveko. Podczas tej imprezy sportowej rozgrywają się zawody wspinaczki, BASE jumpingu, paralotniarstwa oraz wielu innych dyscyplin ekstremalnych. Ciekawą propozycją jest równie 4 Summit Race, czyli połączenie kolarstwa i joggingu w zdobywaniu czterech górskich szczytów w przeciągu doby, Norseman- triathlon ekstremalny, a także Red Bull Ragnarok, który stanowi wyścig wytrzymałościowy w dyscyplinie snowkite.Norwegia słynie również z doskonałych warunków do BASE jumpingu. Można tutaj przejść specjalistyczne kursy, które pozwolą na rozwijanie się w tej dyscyplinie sportowej, a także zdobywanie coraz to nowszych umiejętności.

Do popularnych sportów, które można uprawiać na terenie Norwegii zaliczamy też rafting na rzece Sjoa, spacer po lodowcu, miting, nurkowanie w zachodniej części kraju, wspinaczkę wysokogórską, saneczkarstwo, kolarstwo offroadowe, safari na skuterach śnieżnych, a także bobsleje.

Norwegia jest niekwestionowaną stolicą europejskich sportów ekstremalnych. Wszyscy miłośnicy tego typu aktywności fizycznej powinni koniecznie odwiedzić ten kraj i spróbować swoich sił w jednym ze sportów ekstremalnych.Redakcja www.escapador.pl