Lekcje latania

Od wieków ludzie podziwiają ptaki i ich wyjątkową zdolność unoszenia się w powietrzu. Wielu też próbowało je naśladować z różnym skutkiem. Sięgając nawet do greckiej mitologii odnajdziemy tam dowód na pierwszą fascynację lataniem w micie o Dedalu i Ikarze, którzy na wykonanych przez Dedala skrzydłach opuszczają Kretę

Kolejnymi, którzy chcieli odkryć tajniki lotu byli bracia Wright, którym to się udało w 1903 roku. Latanie to wspaniała przygoda, daje poczucie całkowitej wolności. Każdy pasjonata latania marzy o tym, aby chociaż raz wzbić się w powietrze i z lotu ptaka podziwiać piękne otaczające nas widoki.

Praktycznie każdy lot jest przeżyciem ekstremalnym, powodującym mocniejsze bicie serca. Nie ważne czy odbywamy romantyczny lot balonem czy też lot widokowy każdy z nich dostarcza sporą dawkę adrenaliny.
 


Wychodząc na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na tego typu usługi wiele areoklubów, oraz firm posiada już w swojej ofercie kursy latania czy to awionetką, szybowcem, paralotnią itd. Lekcja latania w zależności od sprzętu, na jakim chcemy wykonać nasz pierwszy lot różnią się, gdyż każdy z nich jest trochę inny. Na przykład awionetka to niewielki samolot i lot nią jest całkiem inny niż lot szybowcem który nie posiada własnego źródła napędu. Każdy z tych lotów obojętnie, na czym jest wielkim przeżyciem, którego na pewno nie da się z niczym innym porównać. 

Podczas lekcji latania doświadczony instruktor przekazując nam swoją wiedzę pomaga zrozumieć nam istotę lotów, informuje o potrzebnych do jego wykonania umiejętnościach oraz warunkach w jakich latanie się może odbywać w sposób bezpieczny, tak, aby nasze życie nie było zagrożone. Z tego powodu lekcje latania są bardzo ważne, jeśli chcemy skorzystać z ekstremalnych wrażeń, jakie może dostarczyć nam samo latanie.
 


Lekcja latania może być również wspaniałym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego, kto lubi niesamowite przygody i choć trochę chciałby zgłębić i poznać doznania latającego ptaka. Latanie jest wspaniałą odskocznią od trudów życia dnia codziennego, wspaniale rozluźnia i odpręża, na pewno na wiele długich lat dostarczy nam wspaniałych wspomnień.


Artykuł pochodzi z: http://pioropolis.pl/hobby/inne/lekcje-o-latania.html