Dzienniczki elektroniczne, pomiary tras, kalkulatory treningowe, gry - kilka aplikacji dla biegaczy.

Na rynku biegowym dostępne jest wiele przeróżnych aplikacji dla biegaczy. Dają mam mnóstwo zabawy, motywacji i oczywiście podgląd naszych postępów w bieganiu. Szczególnie pomocne są dla osób nad którymi nie czuwa trener. W tej notce pokaże wam kilka fajnych biegowych aplikacji.

Na pierwszy ogień bardzo popularna aplikacja Endomondo.

Dzienniczek treningowy połączony z nimi portalem społecznościowym. Taki mini Facebook tylko z nastawieniem na sport. Przez serwis możemy rywalizować w grupach biegowych i dodawać swoje kilometry do puli. Mamy podgląd na przebiegnięte kilometry, czas treningów, intensywność, samopoczucie. Z tych informacji otrzymujemy statystyki dzięki którym możemy śledzić nasze postępy. Jak to w dzisiejszych czasach, wszystkie treningi możemy udostępniać na Facebooku i Twitterze. Do wybou jest nie tylko bieganie ale również wiele ciekawych dyscyplin sportowych np. kitesurfing, bieg na orientację, jazda konna, nartorolki, nordic walking, snowboard,aerobik itd. Istnieje możliwość darmowego pobrania aplikacji na telefon.

Druga aplikacja to używany przeze mnie run-log.

Również bardzo ciekawy dzienniczek elektroniczny osobiście jestem bardzo zadowolony z używania tego dzienniczka. Możemy importować trasy biegowe z wszelkiego rodzaju gadżetów elektronicznych do dzienniczka lub przez Google maps samemu wytyczyć trasę treningu. Tutaj statystyki treningów są nieco bardziej rozwinięte oraz podzielone na dni, tygodnie, miesiące i lata. Treningi możesz opisać w dowolny sposób tak jak Ci to pasuje. Dzięki temu otrzymujemy przejrzysty obraz naszych treningów. Osobiście bardzo podoba mi się pomysł zakładki Zawody gdzie użytkownicy run-log'a wstawią najróżniejsze imprezy biegowe z całego świata. Po biegu możemy podzielić się swoim czasem wpisują go pod imprezą i w dzienniczku. Po kilku imprezach mamy spis osiągnięć. Aplikacja kierowana jest nie tylko do biegaczy znajdziemy tam kilkanaście najbardziej popularnych dyscyplin.

Następna aplikacja to Zombies, run.

Aplikacja dla osób które potrzebują rozrywki i odskoczni od sztywnych treningów. W grze wykonujemy różne misje które trwają około 20-30min. Zbieramy przedmioty  które używamy do ulepszania bazy i uciekamy przed zombiakami. Nie ważne jak szybko biegamy, liczy się tylko zabawa a przy okazji aktywnie spędzamy czas. Jedyne co potrzeba to ipod lub smartfon ze słuchawkami. Aplikacja jest płatna, kosztuje 8 dolarów, można ją ściągnąć przez iTunes. 


Aplikacja Nike +

O tej aplikacji bardzo krótko bo większość z biegaczy miała z nią kontakt. Ciekawy dodatek treningowy. Różne programy, wybór kilometrów i wirtualny trener w słuchawkach. Dla mnie super motywacja szczególnie w treningu czasowym kiedy ścigam się z czasem i zastanawiam czy zdążę dobiec do wyznaczonego celu przed upływem np.30 min.

Niedawno spotkałem się z kolejną wartą przetestowania aplikacją. Geocontext Profiler

Idealna propozycja dla biegaczy, rowerzystów i turystów. Znajdujesz lokalizację, oraz zdjęcia satelitarne na Google maps wyznaczasz trasę i za kilak sekund otrzymujesz gotowy profil tras.

Autor: Wojciech Morawski, www.celmaraton.blogspot.com/