rejsy - Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Chałupy

Data publikacji: 2012-07-09 15:23
To jedna z najsłynniejszych polskich miejscowości nadmorskich. Znajduje się na początku Półwyspu Helskiego, tuż za Władysławowem. Co roku przyciąga wiele turystów ze względu na swoje atrakcyjne położenie i szeroką piaszczystą plaże rozciągniętą wzdłuż całej miejscowości. Po za tym płytka, sięgająca niespełna 1,5 metra i ciągnąca się aż kilometr w głąb zatoki, woda sprzyja turystom i wielbicielom aktywnego wypoczynku.

Spitsbergen (Svalbard)

Data publikacji: 2012-05-23 11:42
Spitsbergen to największa wyspa archipelagu Svalbard, stanowiącego najbardziej wysuniętą części Europy. Ponad połowę jego powierzchni pokrywają lodowce. Główne ich skupisko i jednocześnie stolica Spitsbergenu znajduje się w mieście Longyearbyen.

Lizbona

Data publikacji: 2012-04-27 12:28
Jest to przepiękna stolica Portugalii, która zachwyca wielu przybyszów z całego świata niezwykłą atmosferą panującą w uliczkach starego miasta. Ogromnym walorem miasta jest także bliskość oceanu i piękne plaże. Tylko pół godziny drogi dzieli miasto od cudownych plaż takich jak Estoril czy Cascais. Z Lizbony właśnie wyruszali żeglarze na swoje wyprawy w erze wielkich odkryć geograficznych.

Martynika

Data publikacji: 2012-04-24 13:06
Martynika leży w samym sercu archipelagu karaibskiego i należny do grupy Małych Antyli, nazywanych ?wyspami nawietrznymi?. Otoczona jest od wschodu wodami Oceanu Atlantyckiego, a od zachodu Morza Karaibskiego. Ta górzysta wyspa ma powierzchnie zaledwie ok. 1.100 km2. Panuje tam klimat równikowy wilgotny, średnie temperatury wynoszą od 24 do 28 stopni, a sumy rocznych opadów są dość wysokie.

Gwadelupa

Data publikacji: 2012-04-24 13:05
Gwadelupa znajduje się pomiędzy Dominiką oraz Antiguą i ma status zamorskiego departamentu Francji. Wyspa ta ma niezwykły przybliżony do motyla kształt i składa się faktycznie z dwóch, bardzo różniącym się pod względem krajobrazu, połączonych wysp - Basse-Terre i Grande-Terre. Rozdziela je słona rzeka zwana Riviere Salee i szerokie pasmo lasu namorzynowego. Ta druga jest bardziej płaska i lepiej zagospodarowana. Tam też znajdują się najlepsze plaże, lotnisko i główne miasto Pointe-a-Pitre.

Grenada

Data publikacji: 2012-04-24 12:13
Grenada to państwo wyspiarskie, obejmujące grupę małych wysp, w południowej części Morza Karaibskiego (zaliczanych do Małych Antyli). Jest to jednocześnie nazwa jednej z tych wysp. Klimat panujący na wyspie jest tropikalny, czyli z jednej strony gorący i wilgotny w porze deszczowej, a z drugiej chłodny z wiejącymi pasatami w porze suchej. Grenada nazywana jest Korzenną Wyspą, ze względu na prowadzoną tam na szeroką skalę uprawę muszkatołowców (obecnie zajmuje ona drugie miejsce na świecie) oraz goździk

Bodo

Data publikacji: 2012-04-24 11:41
Miejscowość Bodo jest stolicą okręgu Nordland w północnej Norwegii. Region ten nazywany jest ?Krajem północy? i jest to najdłuższy okręg Norwegii, liczący 600 km. Co ciekawe w najwięższym miejscu liczy on zaledwie 10 km szerokości. Od wschodu region ten graniczy ze Szwecją a od zachodu z Oceanem Atlantykiem (Morze Norweskie). Miasto to jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania całego regionu oraz Norwegii Północnej.

Trondheim

Data publikacji: 2012-04-23 15:29
Trondheim to miasto położone w środkowej części Norwegii, stanowiące stolicę rejonu Sor-Trondelag. Do XVI wieku miasto nosiło nazwę Nidaros, ze względu na to, iż znajduje się u ujścia rzeki Nid. Dziś to pełne uroku miasto, z imponująco dobrze zachowanym starym centrum. Obecnie określane jest także jako miasto studentów, gdyż znajduje się tam uniwersytet i katedra. Miasto jest także ważny portem żeglugi pasażerskiej, handlowej oraz ośrodkiem rybołóstwa morskiego. Stanowi także doskonały punkt wypadowy na

Bergen

Data publikacji: 2012-04-20 20:06
Bergen to drugie, co do wielkości, miasto Norwegii. Słynie ono z otaczających go gór i fiordów, hanzeatyckiego portu Bryggen oraz targu rybnego. Przez wielu uznawane jest za najpiękniejsze miasto Skandynawii. Jego atuty to zapewne położenie geograficzne i warunki naturalne oraz ciekawa architektura. Miasto to wielu kojarzy się także z deszczem, gdyż morski klimat sprowadza tu wiele deszczowych dni ( według statystyk aż 250). Ciekawostką jest, iż w październiku odbywa się tu Festiwal Deszczu.

Kanałami Wenecji inaczej

Data publikacji: 2011-11-17 14:21
?A może popłyniemy w weekend pozwiedzać Wenecję i okoliczne wyspy ? pontonem? Pomysł Sławka Skalmierskiego szybko przebrnął przez fazę planowania do realizacji. Wyjazd zapowiadał się rewelacyjnie. Pogoda super, choć pora dość późna ? listopad nie rozpieszcza temperaturą nawet w słonecznych Włoszech. Spakowaliśmy ponton, silniki, sztormiaki i w drogę.

Park Narodowy Krka

Data publikacji: 2011-06-14 00:31
Park Narodowy na rzece Krka, uważanej za najpiękniejszą rzekę krasową Chorwacji

Javorovy Vrch

Data publikacji: 2011-06-12 11:33
JAVOROVY VRCH (1032 m n.p.m.)

Warszawa Okęcie - miejsce do oglądania lądujących samolotów

Data publikacji: 2011-06-11 18:03
Da się podjechać samochodem tuż pod ogrodzenie. Największe odrzutowce podchodzą do lądowania od południowo-wschodniej strony lotniska - na dłuższy pas startowy.

Jezioro Goczałkowickie

Data publikacji: 2011-05-28 14:08
Jezioro Goczałkowickie. Jest dokładnie zaznaczone startowisko. Wystarczy tylko zrobic zblizenie

marina lasoki

Data publikacji: 2011-04-27 20:51
Najbliższa marina od strony Gliwic ze slipem. Infrastruktura przystani: pomosty cumownicze, slip, prąd, woda, węzeł sanitarny, pole kempingowe, warsztat szkutniczy.