Lista artykułówFiltrowanie wyników:


Stereotypy na temat snowboardzistów i snowboardu

Data publikacji: 2013-02-13 09:35
Wariaci na deskach? Miłośnicy alternatywnego sposobu życia? Przyglądamy się bliżej stereotypowym opiniom na temat snowboardzistów !

Część 2 poradnika jak zostać instruktorem snowboardingu!

Data publikacji: 2013-02-19 09:10
W poprzedniej części opisane były szczegółowo 3 stopnie sprawności technicznych, które wymagane są do zdobycia tytułu instruktora snowboardu . W tym artykule zajmę się szczegółowo zagadnieniem instruktora SITS oraz pozostałymi możliwymi do osiągnięcia stopniami SITS .

Jak zostać instruktorem narciarstwa cz. 2 - SITN PZN

Data publikacji: 2013-02-15 12:27
Druga ścieżka do uzyskania uprawnień instruktorskich to przejście przez szkolenia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – Polskiego Związku Narciarskiego . Już sama nazwa budzi respekt. Ta legitymacja w wielu krajach wywołuje szacunek i niepodważalne uprawnienia.

Tignes

Data publikacji: 2012-10-11 14:19
Tignes to ośrodek narciarski we francuskich Alpach regionu Rodan-Alp . Tworzy go pięć małych miasteczek z Tignes-Le-Lac na czele.

Teneryfa kusi cały rok

Data publikacji: 2013-11-15 10:08
Turyści szukający zimą plaży, słońca i drinków z palemką wybierają często Wyspy Kanaryjskie – krainę słońca, niezwykłych plaż, wina i restauracyjek z fantastycznym jedzeniem.  

Graj w siatkówkę

Data publikacji: 2013-11-06 12:11
Siatkówka to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju oraz na świecie i nie ma co do tego najmniejszych nawet wątpliwości. 

Królowa piasku ? Wyspa Fraser

Data publikacji: 2013-10-23 09:32
Największa na świecie, piaszczysta   Wyspa Fraser kusi niesamowitymi pejzażami. Nie dotarły tu jeszcze zgiełk i komercja. Wystarczy dokonać rezerwacji hotelu i biletu lotniczego na stronie np. esky.pl a wszystko to może być nasze.

Ach, ta adrenalina!

Data publikacji: 2013-10-07 10:09
Zwykły sport to dla niektórych za mało. Wysiłek fizyczny i emocje połączone z wygrywaniem (bądź przegrywaniem) w dyscyplinach drużynowych lub lekkoatletycznych okazują się niewystarczające, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. 

Obiekty UNESCO w Chorwacji

Data publikacji: 2013-10-07 09:53
Chorwacja stanowi jeden z ciekawszych kierunków turystycznych Europy, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki klimatyczne, położenie nad ciepłym Adriatykiem, ale również ze względu na nagromadzenie wspaniałych i unikatowych zabytków. 

Wakacje last minute

Data publikacji: 2013-09-30 15:42
Wraz ze zmianami ustrojowymi i politycznymi w Polsce i Europie zmieniała się także polska turystyka . Zaczęto odchodzić od modelu turystyki socjalnej, organizowanej przez Polskę, przeważnie w obrębie kraju na rzecz jej komercjalizacji. 

Spektakularna ucieczka od rutyny

Data publikacji: 2013-09-23 13:57
Codziennie budzik, kawa, praca, dom – czujesz, że Twoje życie przecieka ci między palcami? Jeśli nie chcesz obudzić się za kilkanaście lat ze świadomością, że nic ciekawego nie przeżyłeś – po prostu zmień to! Zorganizuj swój gap year i naładuj baterie życiowe na kolejne dekady. 

Złote Piaski - rajski kurort w Bułgarii

Data publikacji: 2013-09-18 15:13
Pragniesz spędzić upragnione wczasy na skąpanych w blasku słońca plażach , pełnych białego piasku, cieszyć się wspaniałymi, urzekającymi widokami oraz wygrzewać w ciepłym, niemalże śródziemnomorskim klimacie? Podróż do Złotych Piasków będzie dla Ciebie niezapomnianą przygodą.

Nurkowanie ? przygoda pod powierzchnią wody

Data publikacji: 2013-09-02 10:39
Nurkowanie to jeden z najbardziej ekscytujących sportów wodnych. Dostarcza zawsze niesamowitej dawki adrenaliny. Każde zejście pod wodę to odkrycie innego, niesamowitego świata. Dlatego też nie brakuje pasjonatów takiej formy aktywności. Wiek czy płeć nie gra tu roli. Pod wodę mogą schodzić zarówno dzieci, jak i dorośli, mężczyźni oraz kobiety. Najważniejsze, aby pokonać swój strach i pomimo przeciwności pozostać wiernym swoim marzeniom.

Wrześniowe wakacje

Data publikacji: 2013-08-27 10:24
Lipcowo-sierpniowe wakacje się już skończyły, ale posezonowy wrzesień jest równie dobrym, jak nie najlepszym z tych trzech miesięcy na udany odpoczynek. Korzystają z niego przede wszystkim osoby bezdzietne, które w wakacyjnym okresie zastępowały w pracy wypoczywających gdzieś ze swoimi rodzinami kolegów. Wrześniowe urlopy wykorzystują też osoby mające szczególną niechęć do tłumów i ceniący sobie kameralny wypoczynek, jak i te, które na posezonowych obniżkach chcą zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych.

Osobowość miłośników sportów ekstremalnych

Data publikacji: 2013-07-15 09:09
Sporty ekstremalne wymagają sporej siły charakteru oraz samozaparcia. Miłośnicy tego typu aktywności powinny posiadać specyficzne cechy charakteru, które pozwolą im na podejmowanie ryzyka, ciągłe dążenie do osiągania lepszych efektów, a także współzawodnictwo.

Artykuł konkursowy - Kitesurfingowy wypad nad Morze Arabskie.

Data publikacji: 2013-07-12 13:45
Wyspa Masirah w Omanie to miejsce, które zdobywa coraz większą popularność wśród kitesurferów i windsurferów. Główne zalety tego miejsca to 2-3 metrowe fale, które nie wyrządzają krzywdy i w dodatku łamią się daleko od brzegu. Można na nich zrobić nawet 10 zwrotów. Oprócz tego amatorzy sportów wodnych mają możliwość pływania w samych szortach. Plusem są też przystępne ceny. Wszystko to sprawia, że z roku na rok przyjeżdża tutaj coraz więcej ludzi, którym znudziły się już oklepane miejsca do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Buggykitting- lądowa odmiana Kitesurfingu

Data publikacji: 2013-07-09 09:23
Jesteś fanem kitesurfingu? Z zapałem oglądasz pogody dla żeglarzy? Wyczekujesz dobrego wiatru? Denerwuje Cię to, że niestety w wielu miejscach nie zawsze są warunki do uprawiania tego sportu? Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to koniecznie musisz spróbować buggkitingu.

Kitezone w Polsce

Data publikacji: 2013-05-16 14:24
Kitesurfing jest chętnie wybieranym i bardzo lubianym sportem wodnym. Jeżeli mamy ochotę na odrobinę adrenaliny, to kite będzie idealnym dla nas rozwiązaniem. Warto poznać również miejsca w Polsce, gdzie można pływać w dobrych warunkach.

Czy kitesurfing jest sportem dla każdego?

Data publikacji: 2013-05-08 14:04
Kitesurfing(nazywany także kite’m) zaliczany jest do jednego z najmłodszych, a zarazem popularniejszych sportów wodnych. Dla kogo przeznaczona jest dla dyscyplina sportowa!

Przegląd najpopularniejszych sportów wodnych

Data publikacji: 2013-05-06 13:35
Nadchodzące wakacje są doskonałą okazją do uprawiania sportów wodnych. Na co warto się zdecydować? Zapoznaj się z naszym zestawieniem i wybierz swoją ulubioną dyscyplinę sportową.